Havaju salās izvietotājos kupolos NASA atlasītā komanda pavadīja 365 dienas, lai zinātnieki varētu noskaidrot iespējamos efektus uz cilvēku fizisko un garīgo veselību. "Uz Marsa" gadu pavadīja seši cilvēki - franču astrobiologs, vācu fiziķis un četri amerikāņi - pilots, žurnālists, arhitekts un agronoms.
Tāpat tika testētas arī tehnoloģijas - kupolā ieslēgtie dzīvoja bez svaiga ūdens un svaigas - no ārpuses ienestas - pārtikas.
Komanda, kas dzīvoja gadu noslēgtībā, iznākot ārā no kupola, paziņoja, ka cilvēces misija uz Marsu "ir ļoti ticama iespēja" un ka psiholoģiskos un tehnoloģiskos šķēršļus ir iespējams pārvarēt.
Tiesa gan komandas līdere Karmela Džonstone sacīja, ka privātuma trūkums ir būtiska problēma - viņa to salīdzināja ar dzīvošana kopā ar istabas biedriem, kuri nekad neiet prom.
Tiesa gan komanda visu laiku nepavadīja kupolā, lai simulētu dzīvi uz Marsa, viņiem bija arī jāveic uzdevumi ārpus kupola, tas vienmēr notika, izmantojot skafandrus.
Jāpiezīmē, ka tas nav ilgākais laiks, ko cilvēki pavadījuši šādā izmēģinājumā. 2010.-2011. notika Krievijas kosmosa izpētes aģentūras eksperiments, kur cilvēki noslēgtībā pavadīja 520 dienas.
Jānorāda gan, ka misija uz Marsu prasītu ilgāku laiku kā vienu gadu, jo jāierēķina ceļš no Zemes līdz sarkanajai planētai.