Dzīvnieki, kuri visi miruši no iekšējās asiņošanas, triju nedēļu laika tika atrasti nelielā attālumā cits no cita. Vienā gadījumā blakus ziloņmātes mirstīgajām atliekām tika atrasts trīs mēnešus vecs mazulis, kurš centās pamodināt māti, piebilst BBC News.
Sabahas štata dabas aizsardzības ministrs Masidi Mandžuns (Masidi Manjun) izteicies, ka “tā bija skumja diena dabas parkam”. Savukārt vietējie veterināri uzskata, ka visi bojā gājušie ziloņi piederējuši vienam baram un bijuši vecumā no četriem līdz divdesmit gadiem.
Pagājušajā nedēļā tika atrastas četru pundurziloņu mirstīgās atliekas, bet divas dienas vēlāk dabas parka amatpersonas atrada vēl četrus mirušus vai mirstošus dzīvniekus. Savukārt vēl divi jau sadalījušies pundurziloņu ķermeņi tika atrasti agrāk šogad, un amatpersonas uzskata, ka visas nāves ir saistītas.
BBC News norāda, ka nevienā no nāves gadījumiem ziloņiem nav nolaupīti ilkņi, kas nozīmē, ka viņus nav nogalinājuši malumednieki, tāpat uz ķermeņiem nav atrastas šāvienu pēdas. Šobrīd audu paraugi ir nosūtīti ekspertīzei, taču veterināri uzskata, ka bojājumi dzīvnieku gremošanas sistēmā “ar ļoti augstu ticamības pakāpi” norāda uz saindēšanos, pie kam ļoti ticama šķiet ļauprātīga indēšana, un testi tikai sniegs atbildi uz jautājumu, kad un ar ko dzīvnieki ir saindējušies.
Šobrīd savvaļā ir palicis mazāk nekā 1500 pundurziloņu, vairākums no kuriem mīt tieši Malaizijas Sabahas štata teritorijā. Kā paziņojis, M. Mandžuns, desmit reto dzīvnieku dzīvnieku nāve ir liels trieciens dabas parkam, un varas iestādes darīs visu iespējamo, lai gadījumā, ja apstiprināsies aizdomas par ļaunprātīgu indēšanu, noziedznieki saņemtu pelnīto sodu.