Nākamajā nedēļā gaidāmi divi notikumi, kas iezīmēs pēdējā laikā novērojamo pasaules valstu intereses par Mēness izpēti atgriešanos. Tiek plānots, ka pirmdien gandrīz pēc 50 gadu pārtraukuma automātisko zondi Luna-25 uz Mēness virsmas mēģinās nosēdināt Krievija. Savukārt 23. vai 24. augustā savu kosmisko aparātu Chandrayaan-3 uz Mēness centīsies nosēdināt Indija. Abus šos aparātus plānots nosēdināt netālu no Mēness līdz šim maz izpētītā dienvidpola.
The Economist atzīmē, ka Mēness dienvidpola izpēte joprojām ir viens no lielākajiem izaicinājumiem lunārajā zinātnē, kas tomēr var nest arī taustāmus augļus. Jo, ja tiks apstiprināta ūdens eksistēšana tur, tas cilvēku uzturēšanos uz Mēness padarīs daudz iespējamāku.
Žurnāls arī uzsver, ka gan Luna-25, gan Chandrayaan-3 misiju nozīme pārsniedz tikai zinātnes rāmjus. Krievijas kosmosa aģentūra pēc valsts agresijas pret Ukrainu nokļuvusi lielā izolācijā, tāpēc Kremlim nepieciešami kādi taustāmi sasniegumi sfērā, kurā ar panākumiem Krievija un PSRS savulaik lepojās, taču pēdējā laikā tādi bija izpalikuši.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 18. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!