Ņemcova līdzgaitnieku Iļja Jašins pirmais slepkavības naktī ieradies uz notikuma vietu. Jašins sarunā ar de facto pieļauj, ka Ņemcovs ir neaizstājams. "Krievijas opozīcijā un visā protesta kustībā Ņemcovs bija centrālais ķēdes posms. Viņam bija milzīgs talants, enerģija un spēks. Aizstāt viņu būs ļoti grūti, ir izveidojies milzīgs vakuums. Bet ceru, ka daudzus jaunus cilvēkus Ņemcova slepkavība mudinās atvērt acis, paskatīties apkārt un saprast, ka Krievijā ir daudz problēmu, kuras neviens nerisina. Tieši tie cilvēki atnāks Ņemcova vietā un kļūs par jauniem līderiem," tā Jašins.
Kustības Solidaritāte aktīvists, pašlaik mājās arestā esošais Konstantīns Jankausks LTV norāda, ka Ņemcovs kalpoja par mediatoru starp dažādām opozīcijas grupām. "Viņš prata pierunāt visus kompromisam. Piemēram, pretkrīzes gājiens, kuram bija jānotiek 1.martā. Bija daudz nesaskaņu par to, kā to organizēt, kādiem jābūt saukļiem un mērķiem. Borisam sanāca visus noorganizēt, atrast kopsaucēju un organizēt visu opozīcijas spēku kopīgo gājienu. Tagad, dažas dienas pēc Borisa nāves, mēs redzam, vecie kašķi atkal lien ārā," stāsta Jankausks.
Ņemcovs bija partijas RPR-Parnas priekšsēdētājs. Jaroslavļas apgabala parlamentā viņš ieguva korupcijas apkarotāja slavu, jo regulāri atmaskoja vietējā gubernatora nedarbus. Nākamgad viņš plānoja kandidēt valsts domes vēlēšanās. Pat Aļekseja Navaļnija Progresa partijā neformāli atzīst – tieši Ņemcovu izraudzījās par opozīcijas prezidenta amata kandidātu 2018. gadam. Pats Navaļnijs kandidēt nedrīkst – viņš ir atzīts par vainīgu jau divās krimināllietās.
Politologs Dmitrijs Oreškins uzskata, ka Ņemcova slepkavība un valsts propaganda vēl jo vairāk šķels Krievijas sabiedrību.
"No vienas puses, tas konsolidēja tos 15% Krievijas iedzīvotāju, kuri noskaņoti pret esošo varu, papildus vēl kādi 5-10% procenti kļuva skeptiskāki. No otras puses, konsolidējās arī Putina atbalstītāji, sak - tā arī vajag tiem nodevējiem. Tā ir sabiedrības degradācija, jo vēl pirms 10 gadiem mums bija visādi politiskie spēki – kreisie, labējie, nacionālisti, liberāļi. Tagad ir tikai divi – par un pret Putinu,” atzinis pētnieks.
Iespējams, to, kā Ņemcova slepkavība mainīja un vai mainīja Krievijas sabiedrību, rādīs 19. aprīlis. Tad jānotiek lielam protesta pasākumam ar nosaukumu Dusmu un pašcieņas gājiens. Pagaidām dažādas opozīcijas kustības nevar savstarpēji vienoties par to, vai šādam pasākumam ir jānotiek vispār.