Varasiestādes 2. novembrī uz septiņām dienām noteica lokdaunu pilsētas rajonā, kurā atrodas uzņēmuma Foxconn pārvaldītā iPhone rūpnīca. "Kā jau visu Covid-19 pandēmijas laiku, mūsu prioritāte ir darbinieku veselība un drošība visā mūsu piegāžu ķēdē. Turpinās augsts pieprasījums pēc iPhone 14 Pro un iPhone 14 Pro Max modeļu telefoniem. Taču tagad sagaidām, ka šo modeļu telefonu piegādes būs mazākas, nekā iepriekš plānojām, tāpēc pircējiem nāksies ilgāk gaidīt, kamēr viņi saņems jaunos produktus," teikts Apple paziņojumā.
Ķīnas vadība turpina pieturēties pie tā dēvētās nulles Covid izplatības politikas, kas nozīmē stingru pārvietošanās un kontaktēšanās ierobežojumu noteikšanu pat gadījumos, ja inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta nelielam skaitam cilvēku. Šāda politika jau negatīvi ietekmējusi valsts ekonomiku. Tās transformācija pēdējās desmitgadēs notikusi, pateicoties preču eksportam, ko Ķīnas teritorijā saražojuši globālie uzņēmumi. Taču "nulles Covid" lokdaunu dēļ arvien vairāk ārzemju firmu sāk izvietot savus pasūtījumus citur, jo bažījas par piegāžu ķēžu no Ķīnas pārrāvumiem Covid-19 ierobežojumu dēļ.
Pirms pandēmijas Ķīnas ekonomikas izaugsme bija ap 6% gadā. Pēdējie dati liecina, ka tā nokritusies līdz 0,4%. Ķīnas tirdzniecības rādītāji par oktobri liecina, ka, salīdzinot ar pērno oktobri, eksportēto preču apjoms samazinājies par 0,3%. Tas ir sliktākais rādītājs kopš 2020. gada maija. Parasti tieši gada nogale ir mobilo telefonu lielāko piegāžu laiks.
Svētdien Ķīna paziņoja, ka pēdējā diennaktī apstiprināti 5643 inficēšanās gadījumi, kas ir augstākais rādītājs pēdējā pusgadā. Valdība nav apstiprinājusi pagājušās nedēļas piektdienā izskanējušās baumas, ka Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi varētu tikt mīkstināti.