Vairākās rietumvalstīs pēdējā laikā pieaugušas bažas par ķīniešu uzņēmumam Byte Dance piederošo lietotni, jo izskanējuši pieņēmumi, ka tas nodod Ķīnas valdībai datus par TikTok lietotājiem. Dažu valstu izlūkdienesti brīdinājuši, ka lietotnes lejupielādēšana uz valdības iestāžu darbinieku telefoniem rada risku, ka Ķīnas valdība var piekļūt telefonos esošajai informācijai.
TikTok gan apgalvo, ka darbojas atšķirīgi no citiem sociālo mediju uzņēmumiem un ka nedalās ar informāciju par lietotājiem.
Tomēr pagājušajā nedēļā Eiropas Komisija un Eiropadome izdeva rīkojumu darbiniekiem izdzēst TikTok lietotni no darba telefoniem un citām viedierīcēm. Kopš vakardienas arī Kanādā stājies spēkā aizliegums lejuplādēt TikTok lietotni valdības darbinieku darba viedierīcēs.
Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāve Mao Nina vakar preses brīfingā vainoja ASV valsts varas izmantošanā pret ārvalstu uzņēmējiem. "ASV valdībai vajadzētu respektēt tirgus ekonomikas un godīgas konkurences principus, pārtraukt spiediena izdarīšanu uz uzņēmumiem un nodrošināt atvērtu, godīgu un nediskriminējošu vidi ārvalstu uzņēmumiem ASV," Mao Ninu citē BBC.