Praktiski tas nozīmēs, ka no vecās naudas vienkārši tiks nosvītrotas piecas nulles, un ekonomikas eksperti netic, ka tas palīdzēs mazināt milzīgo inflāciju. Starptautiskais Valūtas fonds prognozē, ka tās apjoms 2018. gada beigās varētu sasniegt miljonu procentu. Opozīcijas grupas jau aicinājušas tautu iziet ielās uz streikiem un protestiem, kas varētu vēl vairāk padziļināt haosu valstī.
Vardarbība Brazīlijā
Brazīlijas valdība nosūtījusi uz robežu militārās policijas papildspēkus pēc tam, kad sestdien Pakaraimas pilsētā saniknoti vietējie iedzīvotāji uzbruka vairākām venecuēliešu migrantu uzturēšanās vietām, jo izplatījās informācija, ka vietējā restorāna īpašnieku piekāvuši venecuēlieši. Simtiem migrantu panikā bēga atpakaļ pāri robežai, bet uzbrucēji nodedzināja viņu izvietošanas nometnes un mantas.
Jau pirmdien daļa no aizbēgušajiem atkal bija ieradušies Brazīlijas teritorijā. Venecuēlieši, kuri bēg no valsts, žēlojas, ka Venecuēlā viņiem jādzīvo badā un bez iespējas iegūt jebkādu medicīnisko palīdzību.
Svētdien Brazīlijas pierobežas Roraimas štatā ieradās ap 800 venecuēliešu. Tas bija par 300 vairāk, nekā ikdienā robežu šeit šķērsojošo venecuēliešu skaits pēdējā gada garumā. Pirmdien šeit robežu šķērsojošo venecuēliešu skaits jau pārsniedza 900. Roraimas štata valdība jau lūgusi Augstāko tiesu uz laiku apturēt migrantu uzņemšanu no Venecuēlas, brīdinot, ka sociālie dienesti vairs nespēj tikt galā ar tik lielu skaitu aprūpējamu cilvēku. Pēdējo mēnešu laikā manāmi augusi arī vietējo iedzīvotāju neapmierinātība ar tāda daudzuma migrantu ierašanos štatā.
Taču venecuēlieši bēg arī uz citām reģiona valstīm. Simtiem tūkstošu šķērso robežu ar Kolumbiju, lai tālāk dotos uz Ekvadoru, Peru vai pat Čīli. Jau 8. augustā ANO Bēgļu komisāra birojs ziņoja, ka Ekvadoras valdība izsludinājusi ārkārtas stāvokli trīs pierobežas provincēs lielā venecuēliešu migrantu skaita dēļ. Venecuēliešu bēgšana no savas valsts tika nodēvēta par lielāko cilvēku masu pārvietošanos Latīņamerikas vēsturē. Kopš gada sākuma caur Kolumbiju Ekvadorā ieradušies vairāk nekā 547 tūkstoši venecuēliešu. Ikdienā tādu parasti bijis 2700–3000, taču pēdējā mēnesī šo cilvēku daudzums strauji audzis. Augusta pirmajā nedēļā Ekvadorā ieradās 30 tūkstoši venecuēliešu. Ekvadora piešķīrusi pagaidu patvērumu jau vairāk nekā 800 tūkstošiem venecuēliešu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 22. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
ta nu gan
kur krievs pāri gājis
padomdevējs