Uzraksts Ļeņina kuģu būvētava virs otrajiem vārtiem tika atjaunots pirmdien, neņemot vērā vietējo opozīcijas politiķu un pašreizējās arodbiedrības "Solidaritāte" iebildumus.
Gdaņskas kuģu būvētavā, kas tolaik nesa Krievijas boļševiku apvērsuma līdera Ļeņina vārdu, 1980.gada augustā aizsākās kustība, kas vēlāk pārauga leģendārajā "Solidaritātē", kura nepilnas desmitgades laikā panāca totalitārā režīma krišanu Polijā.
1980.gada 31.augusts, kad tika parakstīts līgums starp varasiestādēm un streikojošajiem Gdaņskas kuģu būvētavas strādniekiem, kurus vadīja vēlākais Solidaritātes līderis Lehs Valensa, tiek uzskatīts par robežšķirtni cīņā pret komunistisko režīmu.
Ideja par vārtu atjaunošanu to kādreizējā izskatā pieder Gdaņskas mēram, premjerministra Donalda Tuska partijas "Pilsoniskā platforma" politiķim Pāvelam Adamovičam. Viņš apgalvo, ka 1981.gada decembrī karastāvokļa laikā tanku sabojātos vārtus nolēmis atjaunot izglītojošos nolūkos.
Savukārt arodbiedrības Gdaņskas nodaļas līdera vietnieks, uzrunājot protestētājus, paziņoja, ka pienācis laiks Adamoviču nomainīt, un pēc Eiropas futbola čempionāta arodbiedrības sākšot vākt parakstus referendumam par mēra atstādināšanu.
Ceturtdien pie Gdaņskas kuģu būvētavas otrajiem vārtiem bija sapulcējušie aptuveni 100 cilvēki - galvenokārt gados vecāki un labēji noskaņoti poļi. Viņi apmētāja olām un sarkanu krāsu Ļeņina un Tuska fotogrāfijas un citu "sociālistiskā darba varoņu" attēlus, kurus viņi bija piekāruši uz žoga pie kuģu būvētavas otrajiem vārtiem, un skandēja: "Un kokos lapu vietā mēs pakārsim komunistus".
Tikmēr Adamovičs, attaisnojot vārtu rekonstrukciju, savā blogā raksta: "Pirmkārt, tas ir simbols. Tas mums visiem skaidri norāda, sevišķi cilvēkiem, kas dzimuši pēc komunisma krišanas, (..) ka Vladimira Ļeņina noziedzīgās ideoloģijas sabrukums sākās rūpnīcā, kas nesa viņa vārdu".