Nepieredzētās protesta akcijas ietvaros prasīts ieviest risinājumus, kā vērsties pret seksuālu uzmācību uzņēmumā, tostarp ļaujot upuriem pret to vērsties tiesā. Uguni eļļai par šo jautājumu pielēja pagājušajā nedēļā The New York Times vēstītais, ka operētājsistēmas Android radītājs Endijs Rubins, kurš arī ticis apsūdzēts par seksuālu uzmācību un tādēļ atstājis Google, saņēmis 90 miljonu ASV dolāru kompensāciju.
Vienlaikus izskanēja ziņas, ka Google noklusējusi vairākus citus gadījumus, kad kompānijas darbiniekiem izteiktas apsūdzības seksuālā uzmācībā.
Google to pagājušajā nedēļā komentēja, paziņojot, ka pēdējo divu gadu laikā atlaisti 48 darbinieki, tostarp 13 augsta ranga darbinieki, kuri apsūdzēti seksuālā uzmācībā.
Kompānijas vadītājs Sundars Pičajs norādījis, ka "pēdējos gados esam realizējuši vairākas pārmaiņas un noteikuši stingrāku līniju pret varas pozīcijās esošu cilvēku nepiedienīgu uzvedību".
Savukāt Rubina pārstāvis aģentūrai AFP komentējis, ka uzņēmējs Google atstājis pēc paša vēlēšanās, lai dibinātu riska kapitāla firmu un tehnoloģiju inkubatoru Playground.
BBC raksta, ka šonedēļ amatu saistībā ar šādiem pārmetumiem atstājis arī 49. Google struktūrvienību darbinieks - Google X pētnieciskās laboratorijas vadītājs Ričars Devols, kurš esot izteicis nepiedienīgus piedāvājumus kādai sievietei, kura ieradusies uz darba interviju uzņēmumā. Viņš pats šos pārmetumus nav komentējis, vien noteicis, ka šie apvainojumi "esot kļūdaini".
Google vadītājs trešdien, sagaidot masveidīgo protesta akciju, komentējis, ka "darbinieki ir izteikuši konstruktīvas idejas (..), ko mēs varam pārvērst reālās darbībās".
( papildināts ar foto attēliem)
Pēteris
nožēlojami
pepe