Deputāti norādījuši, ka ar likumu jānodrošina taisnīgas un pārredzamas attiecības starp pārtikas ražotājiem, piegādātājiem un izplatītājiem. Taisnīga tirdzniecība varētu novērst arī pārprodukciju un pārtikas izšķērdēšanu, viņi sacīja.
Tāpat steidzami jārisina ienākumu un ietekmes nelīdzsvarotība pārtikas piegādes ķēdē, lai palielinātu lauksaimnieku ietekmi sarunās par cenu, teikts rezolūcijā, ko EP pieņēma ar 600 balsīm par, 48 pret un 24 atturoties.
EP deputāti arī saka, ka lielo mazumtirgotāju prakse pircēju pievilināšanai pārdot pārtikas pamatproduktus, kā pienu, augļus un dārzeņus, zem ražošanas izmaksām, apdraud šo produktu ražošanas ilgtspēju Eiropas Savienībā (ES).
Lauksaimnieki un mazie/vidējie uzņēmumi ir īpaši ievainojami pret negodīgu tirdzniecības praksi. Viņi dažkārt ir spiesti pārdot ar zaudējumiem, zaudējot sarunās ar ietekmīgākiem partneriem, piemēram, viņi tiek spiesti segt izmaksas par lielveikalu veiktajām produktu akcijām un atlaidēm. No tā cieš arī patērētāji, jo tiek ierobežotas viņu izvēles iespējas un piekļuve jauniem un novatoriskiem produktiem.
Parlaments norāda, ka piegādes ķēdes iniciatīvu un citas brīvprātīgās dalībvalstu un ES sistēmas vajadzētu popularizēt kā "papildinājumu efektīviem un robustiem dalībvalstu līmeņa īstenošanas mehānismiem, kas nodrošinātu iespēju anonīmi iesniegt sūdzības un noteiktu preventīvas sankcijas", vienlaikus nodrošinot ES līmeņa koordināciju.
Viņi mudina ražošanas un tirdzniecības uzņēmumus, tostarp lauksaimnieku organizācijas, iesaistīties šajās iniciatīvās.