Viņš 3. decembrī izdeva rīkojumu par karastāvokļa ieviešanu, kas izraisīja jukas valstī un ko viņš pats pēc dažām stundām atcēla pēc sabiedrības, parlamenta un paša partijas biedru spiediena. Parlaments ir nobalsojis par Juna impīčmentu, atceļot viņu no prezidenta pienākumu pildīšanas. Impīčments stāsies spēkā, ja to apstiprinās Augstākā tiesa.
Trešdien notikusī Juna aizturēšana noslēdza nedēļām ilgo pretstāvi starp viņa apsardzi un izmeklētājiem no Augsto amatpersonu korupcijas izmeklēšanas biroja (KIB). Izmeklētāji centās viņu aizturēt jau 3. janvārī, bet sešas stundas ilgušajā pretstāvē ar prezidenta apsardzi tas neizdevās.
Taču trešdien pirms rītausmas pie prezidenta rezidences galvaspilsētas Seulas centrā izpildīt aizturēšanas orderi ieradās vairāk nekā tūkstoš izmeklētāju un policistu, kuriem līdzi bija kāpnes šķēršļu pārvarēšanai un knaibles, lai pārkniebtu dzeloņstieples, kas apjoztas apkārt rezidencei. Jau pēc dažām stundām varasiestādes paziņoja, ka prezidents aizturēts.
Triju minūšu video, kas tika izplatīts tieši pirms prezidenta aizturēšanas, viņš paziņoja, ka sadarbosies ar izmeklētājiem, taču atkārtoja jau iepriekš izteiktos apgalvojumus, ka viņa aresta orderis nav likumīgs. "Lai novērstu asinsizliešanu, esmu nolēmis stāties KIB priekšā, lai gan šī ir nelikumīga izmeklēšana," ierakstā teica Juns, kurš piebilda, ka redzējis, kā amatpersonas "iebrūk" viņa mājas teritorijā, izmantojot ugunsdzēsēju ekipējumu.
Trešdienas pēcpusdienā izmeklētāji paziņoja, ka Juns iztaujāšanā nav atbildējis uz jautājumiem. Juna advokāti uzstāj, ka viņa arests nav likumīgs, jo KIB esot pretkorupcijas birojs, kuram nav pilnvaru izmeklēt apsūdzības valsts apvērsumā. Taču Augstākās tiesas un Tieslietu ministrijas pārstāvji uzsver, ka aizturēšanas orderis ir likumīgs. Tas ir spēkā 48 stundas pēc aizturēšanas brīža. Tālākai aizturēšanai uz izmeklēšanas laiku nepieciešams jauns tiesas apstiprināts aizturēšanas orderis. Ja tas tiks saņemts, Junu Sukjolu varēs aizturēt līdz 20 dienām.