A-76 atdalīšanos no Ronnes šelfa ledāja pirmie pamanīja pētnieki no organizācijas British Antarctic Survey. Pēc tam to apstiprināja ar Eiropas Savienības Copernicus Sentinel-1 misijas satelīta iegūtajiem attēliem.
Livescience.com raksta, ka, tā kā šelfa ledājs, no kura atlūza aisbergs, atrodas peldus stāvoklī, A-76 atdalīšanās tieši neietekmē jūras līmeņa izmaiņas. Taču šelfa ledāji palīdz palēnināt glečeru un ledus straumju ieplūšanu jūrā. Tāpēc netieši šelfa ledāja daļas zaudēšana eventuāli veicina jūras līmeņa celšanos, liecina ASV Nacionālā sniega un ledus datu centra analīze.
Zinātnieki uzskata, ka cilvēku darbības rosinātās klimata pārmaiņas nav vainojamas A-76 atdalīšanās procesā. Lora Geriša no British Antarctic Survey raksta Twitter, ka A-76 un tā "kaimiņa" A-74 atdalīšanās ir daļa no dabiskā cikla šelfa ledājā, no kura tik liels aisbergs nebija atdalījies desmitgadēm ilgi. Zinātnieki turpinās ar satelītu izsekot A-76 pārvietošanos.
Antarktikā izveidojies jauns lielākais aisbergs
Antarktikā no Ronnes šelfa ledāja Vedela jūrā ir atdalījies aisbergs, kas pašlaik ir lielākais pasaulē, paziņojusi Eiropas Kosmosa aģentūra. Deutsche Welle vēsta, ka aisberga, kuram dots nosaukums A-76, platība ir ap 4320 kvadrātkilometriem. Tas pēc formas atgādina Manhetenu Ņujorkā, taču ir vairāk nekā 70 reižu lielāks un mazliet lielāks par Spānijai piederošo Maļorkas salu. Aisbergs ir ap 170 kilometriem gars un ap 25 kilometriem plats.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.