Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (Vienotība) vizītes laikā bija tikšanās ar kolēģiem no Sanmarino, Alžīrijas, Baltkrievijas, Afganistānas, Gruzijas, Apvienoto Arābu Emirātu, Kazahstānas ārlietu ministrijām un Lihtenšteinas premjerministru, Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) Ģenerāldirektoru, ASV Valsts departamenta publiskās diplomātijas jautājumu valsts sekretāra vietnieku Ričardu Stengelu, Norvēģijas Eiropas lietu ministru, ASV valsts sekretāra vietnieku Antoniju Blinkenu, kā arī žurnālistu Pēteri Gresti.
Tāpat Rinkēvičam notika tikšanās ar Spānijas ārlietu ministru, un kopā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni tikšanās ar ASV Ebreju organizācijām un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ģenerāldirektoru.
Ministru uz ASV pavadīja Valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Eduards Stiprais. Viņa dienesta pienākumos ietilpst Latvijas ārpolitikas veidošana, īstenošana un koordinēšana, viedokļa un rekomendāciju sniegšana un rekomendācijas par starptautiskās politikas dienas kārtības jautājumiem. Savukārt vizītes laikā - politisko un ekonomisko interešu definēšana un atbalsts/padomdevēja funkcijas ministram šo interešu nodošanai uzņemošajai pusei.
Tāpat Rinkēviču vizītē uz ASV pavadīja Drošības politikas un Starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja Baiba Braže, kura ministrijas ietvaros atbildīga par starptautisko organizāciju un drošības politikas jautājumiem un Latvijas pozīciju definēšanu ANO, kuriem vizīšu laikā tika pievērsta pastiprināta uzmanība.
Uz ASV devās arī ministra biroja vadītājs Atis Lots, kurš sniedza protokolāro un loģistikas atbalstu, atbildēja par vizītes organizatorisko pusi, sekoja diplomātiskā protokola ievērošanai, bija pastāvīgā saziņā ar ministrijas amatpersonām Latvijā, nodrošinot ministra darbu ne tikai ar komandējuma satura jautājumiem, bet arī citām ministrijas aktualitātēm.
Tāpat vizītē uz ASV devās ministra preses padomnieks Mārtiņš Drēģeris, kurš vizītes laikā nodrošinājis sabiedrisko attiecību un komunikācijas atbalstu, gatavojis informāciju medijiem, koordinējis ministra intervijas vietējiem medijiem, nodrošinājis atbildes uz Latvijas mediju jautājumiem.
Delegācijā bija arī ministrijas Attīstības sadarbības politikas nodaļas vecākā referente Madara Siliņa, kura bija Latvijas Eiropas Savienībā (ES) prezidentūras prezidentūras post-2015 nacionālais eksperts, kura saturiski gatavoja Latvijas ieguldījumu, tēzes un runas, par šo jautājumu, strādāja pie Latvijas pozīcijas par post-2015 izstrādes un nacionālajām konsultācijām kopš 2014.gada janvāra, kā arī turpināja strādāt ar jaunā post-2015 ietvara ieviešanas jautājumiem pēc samita.
Jansons arī norādīja, ka viņa par šo tēmu piedalījās Ģenerālajā asamblejā un interaktīvajos dialogos, kā eksperti neformālajā ES attīstības ministru sanāksmē 25.septembrī, ko vadīja Augstā pārstāve Federika Mogerini un attīstības komisārs Nevens Mimica.
Savukārt Sintija Rupjā bija galvenais attīstības sadarbības cilvēks Latvijas pārstāvniecībā ES un bija daļa no komandas, kas ar šiem jautājumiem strādāja Briselē, sagatavojot ES "Lines to Take" uz starpvaldību sarunām. Viņa ARĪ piedalījās Latvijai svarīgajos blakus pasākumos par prioritārajām tēmām - laba pārvaldība, dzimumu līdztiesība un reģionālā attīstība, tajā skaitā OECD pasākumos, kā arī augsta līmeņa - politiķu un akadēmiķu, blakus pasākumos par jaunās darba kārtības ieviešanu.