Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 27. novembris
Lauris, Norberts

Afganistānā pret talibiem cīnās spoku armija

Helmandas provincē Afganistānā cīņā pret islāmistu grupējumu Taliban iesaistīti Afganistānas robežpolicijas vīri, kuri sīvām kaujām frontē nav nedz pietiekami apmācīti, nedz gana labi apgādāti. Teorētiski Afganistānas valdības rīcībā cīņai pret talibiem Helmandas provincē ir pieejami ievērojami spēki - aptuveni 25 tūkstoši karavīru, taču problēma ir tā, ka liela daļa no tiem ir spoku karavīri - proti, tie neeksistē, bet iesaukumu sarakstos minētie vārdi ir izdomāti vai arī šie cilvēki sen ir krituši kaujas laukā, vēsta The Guardian.

Helmandas provinces padomes izmeklēšanā atklāts, ka aptuveni 40% jeb aptuveni 10 tūkstoši karavīru neeksistē, turklāt šīs ir piesardzīgākās aplēses. Par to, cik patiesi Afganistānas armijas rindās ir operācijām gatavu, kaujasspējīgu karavīru, nav informācijas nedz ASV, nedz citiem Afganistānas valdības sabiedrotajiem.Iemesli, kāpēc karaspēka vienību rindas ir krietni retākas, nekā norādīts "uz papīra", ir dažādi - korupcija, zema morāle un motivācija, komandieru neizdarība. Piemēram, politiskais analītiķis Tūfans Vaziri, kurš nesen bija vizītē Helmandas provincē, atklāja, ka kādas karaspēka bāzes komandieris bez ziņošanas augstākstāvošajiem virsniekiem pavēlējis 100 saviem vīriem doties mājup, lai pats varētu saņemt algas viņu vietā.Tāpat vairākos gadījumos komandieri pēc kaujām neziņo par patieso kritušo karavīru skaitu vai arī par dezertieriem, lai slēptu savu nekompetenci un radītu iespaidu, ka viss ir kārtībā. Valdības ziņojumā minēts gadījums, kad uz bāzi Sanginā nosūtīti 300 karavīri, taču tad, kad bāze krita pretinieka rokās, tajā bija palikuši vien 15 vīri.Sliktie dienesta apstākļi arī rezultējas ļoti zemā karavīru morālē. Izdevuma _The Guardian _reportieri pārliecinājās, ka dažos posteņos vīri iztiek vien no rīsiem un tējas, tāpēc nav pārsteidzoši stāsti par to, ka karavīrs piedāvājis Taliban kaujiniekam ložmetēju iemainīt pret miltu maisu. Lai aizlāpītu robus armijas rindās, uz sadursmju vietām Helmandas provincē tiek pārdislocēti robežpolicijas spēki, kuri nav pietiekami apmācīti karadarbībai. Tāpat vērā ņemama problēma armijas un policijas rindās ir narkomānija. Taliban turklāt ir plašs ziņotāju tīkls, kas informē par labāko laiku uzbrukumam, proti, kad daļa karavīru bāzē ir narkotiku reibumā."Taliban Helmandā, šķiet, kļūst spēcīgāki ar katru dienu. Pašlaik valdība nav spējusi īstenot nepieciešamās drošības reformas, tai nav īstas stratēģijas," uzskata Vaziri. Arī ASV veiktie uzlidojumi, kaut sniedz zināmu artavu, bez ilgtermiņa sociālekonomiskas stratēģijas situāciju neatrisinās. Valdības ziņojumā kritizēts, ka "starptautiskā koalīcija, šķiet, to nav ņēmusi vērā no pagātnes notikumiem".

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Agresori pret Ukrainu raida lielāko skaitu dronu

Krievija naktī uz otrdienu raidījusi pret mērķiem gandrīz visos Ukrainas apgabalos 188 dronus, kas ir lielākais Krievijas vienā uzbrukumā līdz šim raidītais trieciendronu skaits, paziņojumā ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits