Taču šis jautājums nekur nepazudīs, jo drīzumā varētu tikt publiskots īpašā prokurora Roberta Millera ziņojums par izmeklēšanu saistībā ar Trampa kampaņas komandas darbinieku iespējamo sadarbību ar Krievijas valdību nolūkā ietekmēt 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanas.
Viens no Trampa nemīlētākajiem medijiem – laikraksts The New York Times – aizvadītajā piektdienā rakstīja, ka Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) 2017. gada maijā, dažas dienas pēc Trampa lēmuma atlaist toreizējo FIB direktoru Džeimsu Komiju, uzsāka izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai ASV prezidents ir rīkojies Krievijas valdības uzdevumā.
Atsaucoties uz vairākiem anonīmiem avotiem, izdevums vēstīja, ka izmeklētāji centās izdibināt, vai, atlaižot Komiju, Tramps nav radījis apdraudējumu nacionālajai drošībai un mēģinājis traucēt FIB izmeklēšanu saistībā ar Krievijas iespējamo iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Vēlāk FIB izmeklēšanas vadīšana tika nodota Tieslietu departamenta norīkotajam īpašajam prokuroram Milleram.
The New York Times teikts, ka Tramps vismaz divreiz ir saistījis savu lēmumu atlaist Komiju ar izmeklēšanu par Krievijas iespējamo iejaukšanos prezidenta vēlēšanās. Dažas dienas pēc FIB šefa atbrīvošanas ASV prezidents intervijā televīzijas kanālam NBC News sacīja, ka viņam prātā ir bijusi "Krievijas lieta", kad viņš izlēma atlaist Komiju.
Savukārt laikraksts The Washington Post sestdien vēstīja, ka Tramps pēc tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu G20 valstu samita laikā Hamburgā ir licis savam tulkam atdot savas piezīmes un aizliedzis viņam ar citām ASV amatpersonām apspriest tikšanās detaļas.
Vairāki Demokrātu partijas locekļi Kongresā vēlas klātienē izjautāt tulkus, kuri ir piedalījušies Trampa divpusējās sarunās ar Putinu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 16. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Propagandas dienas deva
Emigrants
Irlielāmērāticams