60 gadus vecais Rots ir Hārvarda Biznesa skolas profesors, savukārt 89 gadu vecais Šeiplijs ir Kalifornijas Universitātes gada profesors. Prēmiju ekonomikā Rots un Šeiplijs saņēmuši par pētījumiem par iespējami labāko dažādu raksturlielumu savienošanu. Abi ekonomisti godināti par "stabilo asignējumu un tirgus plānošanas prakses teorijām" (for the theory of stable allocations and the practice of market design).
Šeiplija un Rota pētījumi skar iespējami labākos veidus pieejamo resursu novirzīšanā un izmantošanā. Abu zinātnieku darbs var tikt izmantots, piemēram, lai palīdzētu pacientiem, kam nepieciešama orgānu transplantācija, atrast piemērotāko donoru vai lai izvēlētos potenciālajiem studentiem piemērotāko universitāti.
Resursi nereti tiek sadalīti balstoties uz cenu veidošanās mehānismiem - augstas naftas cenas veicina enerģijas taupīšanas iniciatīvas, bet augsts atalgojums piesaista veicina konkrētu profesiju izvēli. Tomēr vairākos tirgos ar cenu veidošanu vien nav pietiekami dažādu raksturlielumu savienošanai. Nauda, piemēram, nav vienīgais apstāklis, kas nosaka ārsta izvēli par labu darbam konkrētajā slimnīcā vai palīdz topošajam studentam izvēlēties universitāti, kurā studēt.
Nobela komiteja norāda, ka abi zinātnieki darbojušies atsevišķi, tomēr viņu pētījumu panākumi skaidrojami ar Šeiplija teorētisko pētījumu rezultātu apvienojumu ar Rota ieskatu to praktiskajā vērtībā.
Jāatgādina, ka par Nobela prēmiju ekonomikā laureātiem attiecīgā Nobela komiteja pēdējo gadu laikā ir izvēlējusies divus vai trīs ekonomistus, kam prēmija piešķirta kopīgi. Līdzīga situācija bija vērojama arī pagājušajā gadā, kad Nobela prēmija ekonomikā tika piešķirta ASV ekonomistiem - Kristoferam Simsam un Tomasam Sārdžentam par viņu darbu makroekonomikas teorijā.
2011. gada laureāti attīstījuši metodes, lai atbildētu uz jautājumiem saistībā ar ekonomiskās politikas un dažādu makroekonomisko rādītāju, tajā skaitā iekšzemes kopprodukta, inflācijas, nodarbinātības un investīciju, cēloņsakarībām.
Savukārt pēdējo reizi vienam cilvēkam Nobela prēmija ekonomikā tika piešķirta 2008. gadā, kad to saņēma ASV ekonomists Pols Krugmens.
Nobela prēmija ekonomikā tiek piešķirta kopš 1969. gada. No 20 laureātiem, kas Nobela prēmiju ekonomikā ir saņēmuši pēdējo desmit gadu (neskaitot šo gadu) laikā, 17 ir amerikāņi.