Masks, kā raksta CNN, komentēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina neseno paziņojumu, ka mākslīgais intelekts ir "ne tikai Krievijas, bet visas cilvēces nākotne". Krievijas prezidents, uzrunājot skolēnus visā valstī, mudinot tos apgūt modernās zinātnes, arī pauda uzskatu: "Tas, kurš būs šīs nozares līderis, kļūs par pasaules valdnieku."
Šobrīd, pēc CNN publicētajiem datiem, ASV, Ķīna un Indija ir valstis ar vislabāk attīstītajām iestrādnēm mākslīgā intelekta izpētē. Tomēr Masks uzskata, ka citas valstis centīsies tās panākt. Ierakstā mikroblogošanas vietnē Twitter viņš norādījis, ka "valstīm nav jāseko likumiem. Ja nepieciešams, tās iegūs mākslīgo intelektu no uzņēmumiem, draudot ar ieročiem."
Govts don't need to follow normal laws. They will obtain AI developed by companies at gunpoint, if necessary.
— Elon Musk (@elonmusk) September 4, 2017
Masks, kurš jau iepriekš ir brīdinājis par ar intelektu apveltītu robotu potenciāli radītajām briesmām, uzskata, ka mākslīgā intelekta iekārta, kas pārvaldītu valsts aizsardzības sistēmas, varētu pieņemt vienpersonīgu lēmumu veikt apsteidzošu uzbrukumu, ja tā uzskatītu, ka tas ir labākais veids, kā uzvarēt nākotnes konfliktā.
Izgudrotājs pats nesen uzsācis jaunas kompānijas darbību. Neuralink mērķis ir savienot cilvēka smadzenes ar datoriem. Kompānijas mērķis būs izpētīt un implantēt smadzenēs nelielus mākslīgus neironus, kas ļautu cilvēkam pievienoties internetam, kā arī uzlabot smadzeņu spējas apstrādāt un glabāt informāciju. Šāda tehnoloģija arī varētu palīdzēt cīņā ar dažādām smadzeņu darbības slimībām, piemēram, Alcheimera slimību.
Jāmin gan, ka ne visi mākslīgā intelekta pētnieki uzskata, ka mākslīgais intelekts ir tik bīstams, kā to apraksta Masks. Piemēram, Facebook radītājs Marks Cukerbergs Maska paziņojumus nosaucis par bezatbildīgi apokaliptiskiem.
Savukārt šogad pavasarī SestDiena tikās ar Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta (LU MII) vadošo pētnieku Gunti Bārzdiņu, kurš norādīja - patiesībā cilvēce vēl ir diezgan tālu no fantastikas romānos aprakstītajiem mākslīgā intelekta robotiem. Viņš strādā, lai mākslīgā intelekta roboti, izmantojot mašīnmācīšanos, palīdzētu tekstu atlasē un tulkošanā.
Tomēr roboti mēdz laiku pa laikam pārsteigt pašus zinātniekus, piemēram, portāls Diena.lv nesen vēstīja par Facebook testa robotiem, kas tika atslēgti pēc tam, kad tie savā starpā sāka sarunāties pašu izgudrotā valodā.
viesis
Neesmu robots
VOLANDS