Komisija arī izteica priekšlikumu klasificēt sagruvušo lielveikala daļu kā graustu, piešķirot ēkai A kategoriju kā bīstamai, vidi degradējošai būvei. Pagaidām ēkai netiek piemērota paaugstināta nodokļa likme, ņemot vērā, ka īpašnieku rīcībā sagruvusī ēka vēl nav nodota.
Rīgas pilsētas būvvalde plāno pasūtīt arī ekspertīzi teritorijā esošajai dzīvojamajai mājai un tirdzniecības centra atlikušajām daļām, kurā ietilpst pazemes sadaļa. Savukārt kopīpašniekiem vienlaikus ar žogu demontāžu, ir jāizpilda Rīgas pilsētas būvvaldes lēmums un jānorobežo ēkas teritorija, lai novērstu iespējamo apdraudējumu sabiedriskajai drošībai.
Tāpat ēkas īpašniekiem ne vēlāk kā trīs nedēļu laikā jāizstrādā darba veikšanas projekts ēkas virszemes daļas atlikušo konstrukciju demontāžai un izvešanai, projektā iekļaujot arī detalizētu darba drošības pasākumu kompleksu. Projekta izstrādātājiem jāsadarbojas ar būvvaldes konstruktoru un jāuzsāk ēkas virszemes daļas atlikušo konstrukcijas demontāža. Darbam jābūt pabeigtam ne vēlāk kā divu mēnešu laikā. Ja šie noteikumi netiks ievēroti, pašvaldība veiks īpašuma piespiedu sakopšanu.
Sēdē klātesošie sagruvušās ēkas īpašnieku pārstāvji komisijas noteiktajiem uzdevumiem piekrita.
Jau vēstīts, ka pērnā gada 21. novembra vakarā Zolitūdē, Priedaines ielā 20, iegruva lielveikala Maxima jumts, dzīvību traģēdijā zaudēja 54 cilvēki. Par notikušo ir sākts kriminālprocess. Līdz šim notikuši arī divi eksperimenti, lai noskaidrotu precīzus traģēdijas cēloņus.