Laika ziņas
Šodien
Sniegs

VM: Skolēniem masku lietošana ir droša un nepieciešama

Masku lietošana 1. - 4. klašu skolēniem ir droša un nerada apdraudējumu veselībai. Tā secinājuši veselības nozares eksperti, atkārtoti izvērtējot masku lietošanas nepieciešamību izglītības iestādēs. Valdība šodien, 12. janvārī, lēma negrozīt jau iepriekš pieņemto lēmumu, jo Covid-19 izplatība Latvijā ir augsta un masku valkāšana skolās ir nepieciešamība, lai vīruss nevarētu izplatīties.

Izglītības iestādēs mācību stundu laikā bērni un pedagogi atrodas slēgtā telpā vismaz 40 minūtes. Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs norāda, ka šādā situācijā ir augsts inficēšanās risks. Tas nozīmē, ka ar distancēšanās pasākumiem skolās nepietiek, lai ierobežotu vīrusa izplatību.

Veselības nozares eksperti uzsver – sejas masku nēsāšana nerada negatīvas sekas bērnu veselībai, pilnīgi pretēji – tā pasargā ne tikai no Covid-19, bet arī no citiem slimību ierosinātājiem un alergēniem. Tādēļ šobrīd, kad vīrusa izplatība ir būtiski palielinājusies, sejas masku nēsāšanai bērniem ir būtiska nozīme tālākai Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Papildus ir jāņem vērā, ka skolā lietojot sejas maskas, ir mazāka iespējamība, ka bērnu kolektīvā kāds saslims un būs nepieciešams organizēt mācības attālināti vai kavēt mācības izolācijas vai mājas karantīnas dēļ.

Situācijās, kad maska varētu traucēt izglītības procesam, jo bērni neredz pedagoga mīmiku, piemēram, svešvalodu apguves vai logopēda nodarbību laikā, ir pieejami alternatīvi risinājumi – video materiāli.

Līdzīgi nosacījumi lietot sejas maskas skolās bērniem no 6 gadu vecuma ir ieviesti arī, piemēram, Luksemburgā, Ungārijā, Čehijā, Bulgārijā, bet Maltā un Grieķijā ir pienākums lietot sejas maskas no 4 gadu vecuma. Novērojumi liecina, ka valstīs, kur masku valkāšana skolās ir brīvprātīga (piemēram, Igaunija, Lietuva, Zviedrija, Dānija) saslimstība turpina palielināties, bet valstīs, kur maskas skolās ir obligātas (piemēram, Ungārija, Austrija, Rumānija, Itālija, Francija), saslimstības rādītāji pazeminās.

25. janvārī, atsākoties mācību procesam klātienē, gan pedagogiem, gan bērniem no 1. klases mācību stundu laikā un ārpus tām būs jālieto sejas maskas.

Top komentāri

ļuļa
ļ
nu un kā ar austrijas precedentu? turvecāki iesūdzēja valsti tiesā par to, ka liek bērniem valkāt maskas, un tiesā vinnēja. valstij NAV tiesību liekt bērniem valkāt maskas. un ziniet kāpēc? tiesa uz noklaušināšanu bija uzaicinājusi abus ministrus - veselības un izglītības, un neviens no viņiem nespēja sniegt reālus, zinātniski pamatotus pierādījumus, ka masku nēsāšana ir vitāli nepieciešama un patiesi palīdz pret infekcijas izplatīšanos. lūdzu, vai mūsu ministrijas var sniegt zinātniski pamatotus, uz pētījumiem balstītus pierādījumus, ka maskas patiesi uzlabos situāciju? spriežot pēc arvien pieaugošajiem covid skaitļiem, maskas nelīdz ne tikai skolās, bet arī veikalos un visur citur.
Protobalts
P
"'Veselības nozares eksperti uzsver – sejas masku nēsāšana nerada negatīvas sekas bērnu veselībai,"" Japānas ārsti gan šīm nepiekritīs,tieši pretēji ,viņi sit trauksmi,ka bērni cieš no karstuma dūriena,sakarstot zem maskas elpojamam gaisam ,pastiprinās sirdsdarbībā,tapēc iesaka vairāk lietot ūdeni ,jabūt pudelītes ūdenim līdzi. Ziema ir kaitīgi ,kad zem maskas gaiss kļūst mitrs ,bet ieelpojamais gaiss auksts. Ārsti vienmēr ieteikuši saslimušus bērnus netuntulet šallēs ,lai elpo svaigu gaisu. Varbūt ,ai padomus sabiedrībai iesaka praktizējoši ārsti ,nevis iestažu ofisa planktons.
kožebeds
k
Kāpēc nekur nepiemin to, ka bieži nav iespējams ar dzirdi vien saprast runāto, ja neredz cilvēka mīmiku?!? Īpaši, ja dikcija slikta...
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas