Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vismaz vienu poti pret Covid-19 saņēmušas vairāk nekā trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem

Vismaz vienu poti pret Covid-19 Latvijā līdz šim saņēmušas vairāk nekā trīs ceturtdaļas iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, izmantojot Nacionālā veselības dienesta (NVD) datus par vakcinētajiem līdz 30.novembrim un Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par provizorisko iedzīvotāju skaitu pa vecuma grupām Latvijā 2021.gada sākumā.

Saskaņā ar minētajiem datiem, pirmo poti pret Covid-19 vai "Johnson & Johnson" (J&J) meitasuzņēmuma ražoto vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva, līdz 30.novembrim saņēmuši 77,28% iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem un 78,87% iedzīvotāju vecumā virs 18 gadiem. Savukārt vakcinācijas kursu noslēguši 71,98% iedzīvotāju vecumā virs 12 gadiem un 73,71% iedzīvotāju vecumā virs 18 gadiem.

Kopumā Latvijā līdz šim pirmo poti pret Covid-19 vai J&J vakcīnu saņēmuši 67,75% iedzīvotāju, bet vakcinācijas kursu noslēguši 63,22% iedzīvotāju. Šajos aprēķinos gan izmantoti jaunāki aģentūrai LETA pieejamie CSP dati - par Latvijas iedzīvotāju provizorisko kopskaitu 2021.gada jūlija sākumā.

Novembra pēdējā dienā Latvijā poti pret Covid-19 saņēmuši vismaz 9215 cilvēki, tostarp 1145 tikuši pie vakcīnas pirmās devas, 3501 - pie otrās, 4082 - pie trešās, bet 487 cilvēki pirmreizēji sapotēti ar J&J poti. Šie skaitļi par otrdienu vēl varētu būtiski pieaugt, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām ievada vienotajā datubāzē tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts - bieži tas tiek darīts pat ar vairāku dienu nobīdi.

Pagājušajā nedēļā vidēji ik dienu poti pret Covid-19 saņēma 9724 cilvēki, bet vēl oktobra otrajā pusē un novembra sākumā vairākas nedēļas pēc kārtas vidējais dienā sapotēto cilvēku skaits bija ap 12 000.

Kā ziņots, Latvijā vakcinēšana pret Covid-19 tika sākta pagājušā gada 28.decembrī, kā pirmos potējot lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu.

Kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas, kopš 17.maija - arī pusaudži no 16 gadu vecuma, bet no 2.jūnija - arī pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Decembra otrajā pusē Latvijā tiks sākta arī 5-11 gadus vecu bērnu potēšana pret Covid-19.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas