Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +18 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. jūlijs
Ritvars, Oskars, Anvars

Valsts atbalstu pašizolācijai viesnīcās līdz šim izmantojušas 294 personas

No 2020.gada 28.decembra līdz ceturtdienai, 18.martam, pašizolācijas iespēju viesnīcās ar valsts atbalstu izmantojušas 294 personas, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

"Viens no iemesliem, kādēļ pieprasījums pēc pašizolācijas pakalpojumiem līdz šim bija neliels, ir salīdzinoši augstās ēdināšanas izmaksas, kā arī nobīde laikā no brīža, kad persona saņem pozitīvu Covid-19 testu vai oficiāli tiek identificēta kā kontaktpersona, līdz brīdim, kamēr parādās ieraksts e-veselībā," sacīja LIAA direktora vietniece Iveta Strupkāja.

Lai paplašinātu iedzīvotāju iespējas pašizolēties, valdība martā veica izmaiņas LIAA administrētajā programmā, paredzot, ka turpmāk Covid-19 kontaktpersonām un pacientiem tiks segti ne tikai 80% no uzturēšanās, bet arī 80% no ēdināšanas izdevumiem, nepārsniedzot attiecīgi 35 un 10 eiro par vienu nakti.

Strupkāja skaidroja, ka atbilstoši pašreiz spēkā esošajiem nosacījumiem persona uzreiz pēc pozitīva Covid-19 testa saņemšanas var doties uz kādu no LIAA sarakstā minētajām viesnīcām un atzīmei e-veselībā jāparādās piecu dienu laikā. "Arī līdzfinansējums ēdināšanai veicinās pieprasījumu pēc drošas pašizolācijas," viņa piebilda.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā statistika liecina, ka pusei no Covid-19 inficētajiem nevar noteikt inficēšanās apstākļus, bet 60% no tiem, kuriem ir noteikti inficēšanās apstākļi, ar Covid-19 inficējušies mājsaimniecībās no ģimenes locekļiem vai tuvākajiem ģimenes kontaktiem.

"Lai samazinātu šos riskus, būtiska ir inficētās personas pašizolācija. Apzināmies, ka daudzos mājokļos to ir grūti nodrošināt, tādēļ aicinām izmantot valsts atbalstu pašizolācijai viesnīcās," sacīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Pašreiz drošas pašizolācijas pakalpojumus nodrošina 30 viesu izmitināšanas vietas, piedāvājot šim mērķim 972 numuriņus, tostarp 15 viesnīcas atrodas Rīgā, bet pārējās atrodas Jūrmalā, Jelgavā, Rēzeknē, Cēsīs, Ikšķilē, Gulbenē, Jēkabpilī, Limbažos, Līgatnē un Ventspilī.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets 12.martā atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu līdz 31.maijam pagarināt Covid-19 inficēto un kontaktpersonu izvietošanu viesnīcās.

Ja valdība nelemtu par programmas pagarināšanu, tā beigtos 31.martā.

EM informēja, lai iespējami efektīvāk izmantotu esošās programmas nosacījumus, papildu paredzēts atbalsts ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai Covid-19 slimnieku kontaktpersonām, Covid-19 pacientiem ar viegliem slimības simptomiem un Covid-19 pacientiem pēc ārstēšanās stacionārā, kam vēl saglabājas simptomi, trīs reizes dienā 80% apmērā, bet ne vairāk kā desmit eiro par personu par diennakti.

Tāpat noteikts, ka gadījumos, ja augstāk minētās personas ir nepilngadīgas, atbalsts par izmitināšanas pakalpojumu - 80% apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī, persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā - un ēdināšanas pakalpojumiem - 80% apmērā no ēdināšanas pakalpojumu izmaksām, bet ne vairāk kā 10 eiro diennaktī, persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā - var tikt nodrošināts arī vienai pavadošajai pilngadīgajai personai.

Lai iespējami samazinātu inficēšanās risku mājsaimniecībās, personai, saņemot pozitīvu Covid-19 testu, ir tiesības uz pašizolācijas atbalstu tūristu mītnē nekavējoties, uzrādot pozitīva testa rezultātu. Ārsta izziņu varēs saņemt un iesniegt viesnīcai ne vēlāk kā piecu dienu laikā.

Ja ģimenes ārsts tomēr nesaskatīs pašizolācijas nepieciešamību, personai būs ne vēlāk kā pēc piecām naktīm jāatstāj tūristu mītne. Savukārt, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumiem šajā laikā tiek sniegts valsts atbalsts 80% apmērā no izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro par izmitināšanu un ne vairāk kā desmit eiro par ēdināšanu diennaktī, kur persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā.

Minētajā atbalsta programmā valsts novirzījusi 2 173 500 eiro apmērā.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devusies māksliniece Vita Putniņa

9. jūlija rītā viņā saulē aizgājusi māksliniece Vita Putniņa (dzimusi 1949. gada 28. jūnijā). Izvadīšana 16. jūlijā pulksten 13.00 I Meža kapos. Gaisma, mīlestība, harmonija. Ģimene

Siguldā no Gaujas izcelts viens bojāgājušais

Siguldā piektdien no Gaujas izcelts bojāgājis cilvēks, līdz ar to kopumā ūdenī šogad atrasti 55 bojāgājušie, tostarp 30 oficiālās peldsezonas laikā, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un g...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas