No kopējās papildu summas 29,1 miljona latu apmērā ieņēmumu daļā 3,5 miljonus latu veido plānotās nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) izmaiņas atbilstoši apstiprinātajai NĪN koncepcijai, paredzot no 2012. gada 1. janvāra atcelt 25% nodokļa pieauguma ierobežojumu.
Tai pat laikā šīs tiesības tiks saglabātas pašvaldībām, jo NĪN koncepcijas būtība ir dot lielākas tiesības pašvaldībām, tai skaitā likumā noteiktajos ietvaros pašām variēt ar likmi un lemt par nodokļu atvieglojumu piešķiršanu vai pat atsevišķu nodokļa maksātāju kategoriju atbrīvošanu no nodokļa.
Ieņēmumus veido arī Azartspēļu nodokļa spēļu automātiem un spēļu galdiem palielināšana no 10% uz 15%, kā arī Azartspēļu un izložu nodevu un nodokļu reforma. Plānota arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) samaksas kārtības maiņa metāllūžņiem (ieturēšana izmaksas vietā).
Pie ieņēmumiem plānota mazo un mikrouzņēmumu administrēšanas stiprināšana, nosakot vispārēju IIN režīma attiecināšanu uz pakalpojumu līgumu, uzņēmumu līgumu, darbaspēka nomu u.c. pakalpojumu saņemšanu no mikrouzņēmumiem, kas novērsīs ļaunprātīgu mikrouzņēmumu nodokļa režīma izmantošanu neatbilstoši to mērķiem.
Plānoti arī papildu ieņēmumi no Valsts ieņēmumu dienesta administrācijas efektīvākas nodokļu iekasēšanas. Ienākumi budžetā paredzēti no finanšu stabilitātes nodevas palielināšanas no 0,036% uz 0,072% gadā kredītiestādēm, kas nodrošinās papildu 2,3 miljonus latu budžeta ieņēmumus.
Tāpat ir paredzēta pozitīva fiskālā ietekme 4,5 miljonu latu apmērā no nepieciešamā finansējuma samazinājuma ģimenes valsts pabalstam sakarā ar kontingenta izmaiņām starp 2011. un 2012.gadu.
Vienlaicīgi ar likumdošanas izmaiņām tiek paredzēti arī tādi jauni pasākumi (14 miljonu latu apmērā) kā likumā par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos un Sugu un biotopu aizsardzības likumā paredzēto kompensāciju izmaksu ierobežošana.
Līdz 2013. gada 1. janvārim paredzēta arī atvaļinājumu pabalstu maksimālā apmēra ierobežošana valsts un pašvaldību institūcijās līdz 25% (iepriekš līdz 50%) no mēnešalgas piešķirtā finansējuma ietvaros, kas plānots atlīdzības izdevumu segšanai.