Pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos tika ievainoti 1360 pasažieri, kas ir 32% no kopējā negadījumos ievainoto skaita gadā. Savukārt, no pērn bojā gājušajiem 177 cilvēkiem 30 bijuši pasažieri. Analizējot negadījumu apstākļus, redzams, ka liela daļa no cietušajiem pasažieriem negadījuma brīdī nav lietojuši drošības jostu, tāpēc policija savā ikdienas darbā pievērsīs vēl lielāku uzmanību šim aspektam. Tāpat pārbaudīta tiks arī bērnu sēdeklīšu atbilstoša lietošana, kas ir būtisks priekšnoteikums, dodoties ceļā kopā ar mazākajiem pasažieriem.
Trešdaļa avārijās ievainoto ir pasažieri
Lai arī kopējā situācija uz ceļiem negadījumu un bojā gājušo skaita ziņā šogad turpina saglabāt savu pozitīvo tendenci, policija, veicot padziļinātu analīzi, secinājusi, ka liels ir negadījumos cietušo pasažieru īpatsvars, kam ir tieša saistība ar drošības jostu lietošanu.
Veicot pēdējo gadu statistikas datu analīzi, iespējams izdalīt trīs lielās cietušo grupas – tie ir transportlīdzekļa vadītāji, gājēji un pasažieri. 2011. gadā pavisam negadījumos bojā gāja 179 cilvēki, no tiem 62 vadītāji, 60 gājēji un 33 pasažieri. Pērn dati bijuši līdzīgi – no 177 bojā gājušajiem 64 bijuši vadītāji, 59 gājēji un 30 pasažieri.
Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, ir paredzēta administratīvā atbildība. Par minētajiem pārkāpumiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.
Pērn par šāda veida pārkāpumiem policija sastādījusi 31 079 protokolus, savukārt 2011. gadā – 35 608 protokolus.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.