Latvijas TV raidījumā Tieša runa Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs izteicās, ka, lemjot par ierobežojumu mīkstināšanu, publiskie pasākumi nebūs pirmā prioritāte, vairāk domājot par izglītību un medicīnas aprūpes pieejamību.
Diena jautāja gan valsts, gan nevalstisko teātru vadītājiem, kā viņi saredz notikumu attīstību un kādus risinājumus ir raduši situācijā, kad teātriem faktiski ir liegta iespēja gūt ieņēmumus.
Var pietrūkt uzturēšanai
Kultūras ministrijas (KM) valsts kapitālsabiedrības (arī visi valsts teātri) 2020. gada valsts budžeta dotāciju ir saņēmušas pilnā apmērā. Primāri valsts budžeta dotācija ir izlietojama darbinieku atalgojumam, Dienai norāda KM valsts sekretāre Dace Vilsone, piebilstot: ''Protams, KM apzinās, ka, lai arī izrādes tiek pārceltas, nevis atceltas pavisam, visticamāk, šī sezona teātros ir noslēgusies.'' Teātru dīkstāve radīs zaudējumus, jo pašu ieņēmumus no biļešu tirdzniecības nebūs iespējams gūt, bet tie atsevišķos teātros sasniedz pat 50–60% no kopējā finansējuma, attiecīgi resursu teātra jauniestudējumu veidošanai nav, daļēji var pietrūkt arī teātru ēku uzturēšanas izdevumiem. KM kopā ar valsts teātru vadību veiks aprēķinus par iespējamiem zaudējumiem. ''Par aktuālo situāciju katrā KM kapitālsabiedrībā informēsim finanšu ministra vadīto grupu, kā arī valdībā risināsim jautājumu par nepieciešamo finansējumu situācijas stabilizēšanai,'' sola Vilsone.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 17. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
prokurors Vioriks
jānis
Par