LETA jau ziņoja, ka būvvaldes speciālisti, veicot apsekošanu, 13.martā slimnīcas objekta 1.blokā konstatēja patvaļīgu plaisu aizpildīšanu pārseguma nesošo siju un sienas savienojuma mezglā. Kā skaidroja būvvaldē, minētās plaisas konstatētas arī iepriekšējās apsekošanās, šajā gadījumā būvnieki izvēlējušies tās patvaļīgi aizpildīt bez saskaņošanas ar būvvaldi, šādi neievērojot attiecīgo procedūru.
Kā ziņots, objektā konstatēto deformāciju dēļ kopš 11.februāra Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību. Pašlaik būvvalde atļāvusi sākt defektu novēršanas darbus divos jaunbūves blokos - 6.blokā un energoblokā.
Savukārt, lai sāktu slimnīcas A korpusa jaunbūves 1. un 2.bloka defektu novēršanas darbus, būvniekam Rīgas pilsētas būvvaldē nepieciešams iesniegt autoruzraudzības kārtībā izstrādātus, neatkarīga eksperta risinājumus SIA "CMB" ekspertīzē konstatētajiem un būvvaldes atzinumā norādītajiem būves nesošo konstrukciju defektiem, kā arī šo risinājumu darbu veikšanas projektus.
Tikai pēc konstatēto defektu novēršanas būvdarbu fiziskas pārbaudes dabā, kā arī to atbilstības darbu veikšanas projektiem un izpilddokumentācijas izvērtēšanas, kas ļautu būvvaldei pārliecināties par veikto būvdarbu kvalitāti un atbilstību autora paredzētajiem defektu novēršanas tehniskajiem risinājumiem, būvvalde varētu lemt par atļauju atsākt būvdarbus slimnīcā.
Savukārt SBRE piektdien pēpusdienā izplatītā paziņojumā medijiem uzsvēra, ka patvaļīga būvniecība nav notikusi un par piemēroto sodu arī nav saņemts oficiāls būvvaldes lēmums. Pēc būvdarbu apturēšanas saskaņā ar būvuzrauga norādījumiem 9. februārī notika vien atsevišķas darbības ar mērķi novērst turpmāku bojājumu rašanos, ievērojot būvuzrauga sniegtos norādījumus un normatīvo aktu prasības.
Būvuzraugs Rihards Ābols ar ierakstu būvdarbu žurnālā 2. februārī apturēja būvdarbus, vienlaikus norādot: "būvuzņēmējam nodrošināt pasākumus izpildīto būvdarbu turpmāku bojājumu novēršanai, kas var rasties sakarā ar būvdarbu apturēšanu". Toreiz SBRE izvērtēja konkrēto bojājuma vietu un pieņēma lēmumu atjaunot sienas aizsargkārtu. Tas tika izdarīts jau 9. februārī ar mērķi novērst iespējamu ūdens iekļūšanu plaisā un attiecīgu tālāku sienas stiegrojuma koroziju vai ūdens sasalšanu šuvē. Bojātā vieta tika aizpildīta ar iepriekš saskaņotu materiālu un atbilstoši tehnoloģijai.
Šo skaidrojumu būvuzņēmējs jau 27. martā iesniedza gan būvvaldei, gan pasūtītājam. Pašlaik jaunas plaisas nav konstatētas, līdz ar to SBRE ir ievērojusi būvuzrauga norādījumus.
"Vēlreiz uzsveram, ka minētie darbi nav bijuši būvdarbi, bet gan pasākums turpmāko bojājumu novēršanai, ievērojot būvuzrauga sniegtos norādījumus un normatīvo aktu prasības," uzsvēris SBRE proojektu vadītājs Valdis Koks.
Pievienotas pēdējās četras rindkopas ar SBRE pausto