Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šogad neparedzētiem gadījumiem valsts budžetā novirzīs vēl papildus 500 miljonus eiro

Valsts budžeta programma Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem tiks palielināta vēl par 500 miljoniem eiro, tādējādi šogad plānotā summa neparedzētiem gadījumiem pārsniegs 800 miljonus eiro.

2021.gada budžetā sākotnēji neparedzētiem gadījumiem tika plānoti 26,73 miljoni eiro. Janvārī Finanšu ministrija (FM) izskatīšanai valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē iesniedza rīkojumu, kas paredzēja šo summu palielināt par 300 miljoniem eiro.

Savukārt otrdien FM aicinās valdību lemt par vēl papildus 500 miljonu eiro novirzīšanu neparedzētiem gadījumiem, tādējādi šajā programmā kopējā summa sasniegs 826,73 miljonus eiro.

FM skaidroja, ka papildus līdzekļu piešķiršana nepieciešama, jo līdz šā gada 15.februārim programmā Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem no 326,73 miljoniem eiro bija atlikuši 164 663 939 eiro. Savukārt, ņemot vērā arī ar Ministru kabineta rīkojumiem jau akceptētās pārdales, programmā ir izveidojas līdzekļu deficīts 105 312 110 eiro apmērā.

Turklāt FM jau ir saņēmusi jaunus pieprasījumus no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un šie pieprasījumi atrodas dažādās saskaņošanas stadijās. Tāpat vēl ir sagaidāmi papildu finansējuma pieprasījumi no nozaru ministrijām saskaņā ar pieņemtajiem Ministru kabineta konceptuālajiem lēmumiem saistībā ar izstrādātiem atbalsta pasākumiem Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai.

FM piebilda, ka, palielinot apropriāciju par 500 miljoniem eiro, attiecīgi palielināsies valsts konsolidētā budžeta finansiālais deficīts.

Ministrijā informēja, ka Latvijai, tāpat kā citām Eiropas Savienības dalībvalstīm tiek atļauts pēc nepieciešamības īstenot budžeta atbalsta pasākumus gan ieņēmumu, gan izdevumu pusē, lai ierobežotu Covid-19 negatīvo ietekmi uz valsts ekonomiku. 

"Tas nozīmē, ka valsts budžeta deficīts pieaugs un normālā situācijā tas novestu pie Eiropas Savienības budžeta disciplīnas nosacījumu pārkāpuma. Tomēr šajā situācijā, valstīm tiek ļauts neievērot budžeta disciplīnas nosacījumus tik tālu, cik tas nepieciešams, lai dalībvalstis varētu īstenot pasākumus Covid-19 uzliesmojuma ierobežošanai un mazinātu tā negatīvo sociālekonomisko ietekmi," atzina FM.

Top komentāri

Censonis Griķis
C
Nauda neparedzētiem gadījumiem birst kā no pārpilnības raga vai no kā ar auzu barota zirga aizmugures.
Emerita
E
Pirms Kinas gripas izplatibas Latvija no Latijas politisko zaglu bandam- partiju vadoniem to vien dzirdejam, ka naudas neesot pedegogu algu, medmasu, niecigo pensiju palielinasanai naudas neesot, bet nu tagad, kad Kinas gripa plosas visa speka tad nu milijoni krit no gaisa un visiem un visam pietiek un tad rodas jautajums, ka tad ta, ka n nauda tiek tereta ka no parpilnibas raga? Tacu, neviens nesak runat par to, ka saja krize, Latvijas vadibai, prezidentam, ministriem, deputatiem, ieredniem, diplomatiem...... butu jasamazina savas nesamerigas, nepelnitas algas par 50-70%, likvidejot 100% visas privlegijas, bijusajiem prezidentiem likvidejot 100% visas privlegijas soladarizejoties ar latviesu naciju, jo 2008.gada krize latviesu nacija iznesa tas krizes zaudejumus uz saviem pleciem, makiem.
druumais
d
Skaisti.... Un kad viss šis neprāts beigsies, līdzekļus vajadzēs krīzes izsisto caurumu lāpīšanai, tad ko? Atkal nekam naudas nebūs? No jauna dosimies aizņemties? Tas viens. Otrs - kas un no kā šos līdzekļus atdos aizdevējiem, jo būs jau jāatdod gribi vai negribi....
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas