Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, Kanādas Senāta priekšsēdētājs šajās dienās uzturas oficiālā vizītē Latvijā kopā ar kundzi un viņa vadīto delegāciju - Kanādas parlamenta senatoriem Toniju Dīnu, Robertu Bleku un Mārgaretu Donu Andersoni.
NATO šodien ir tik spēcīga, cik Baltijas valstu un Polijas spējas kopīgi ar partneriem atturēt Krieviju. Svarīgi nodrošināt, ka Kanādas klātbūtne šeit ir skaidra, nepārprotama. Šobrīd kopā ar Kanādas partneriem strādājam, lai īstenotu NATO Madrides samitā pieņemtos lēmumus, paplašinot NATO kaujas grupu Latvijā līdz brigādes līmenim, pauda Smiltēns.
"Patiesus draugus iepazīst grūtos brīžos, un Kanāda aizvien ir apliecinājusi, ka uz to var pilnībā paļauties. Esam cieši partneri ar vēsturiski izcilām attiecībām, un laikā, kad NATO austrumu flanga drošības jautājums ir absolūti prioritārs, jūtam Kanādas draudzīgo un spēcīgo plecu," sacīja Saeimas priekšsēdētājs.
Savukārt Kanādas Senāta priekšsēdētājs uzsvēra, ka viens no vizītes mērķiem ir apliecināt Kanādas apņemšanos turpināt sniegt nepieciešamo atbalstu Baltijas reģiona drošībai.
Puses pārrunāja atbalstu procesam pret Krieviju Starptautiskajā krimināltiesā, kā arī nepieciešamību veidot īpašu starptautisku tribunālu Krievijas agresijas nozieguma izmeklēšanai - lai varētu tiesāt arī lēmumu pieņēmējus.
Viens no sarunas tematiem bija arī Eiropas valstīs un Ziemeļamerikā iesaldēto Krievijas līdzekļu konfiskācijas iespējas, lai varētu izmantot šos līdzekļus Ukrainas atjaunošanai. Kanāda šīs iespējas pēta ļoti detalizēti un, iespējams, ir pavirzījusies tālāk par citām valstīm, pauda Saeimas priekšsēdētājs, atzīstot, ka Latviju ļoti interesē Kanādas atziņas šajā jautājumā.
Ar Fēriju parlamentā tikās arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājas biedrs Kaspars Briškens (P) un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājas biedre Ingrīda Circene (JV).