Jauniešu Saeimas deputātus ievēlē publiskā balsojumā, projektā pārstāvot visus Latvijas reģionus proporcionāli to iedzīvotāju skaitam. Līdz 26. martam katram ir iespēja pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanās, bet vietas Jauniešu Saeimā, kas notiks 21. aprīlī, iegūs tie, kas saņem visvairāk balsu. Aicinot jauniešus kandidēt, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) norāda, ka Saeima uzmanīgi ieklausās jauniešu viedoklī, un aicina viņus pašus formulēt sev svarīgus jautājumus. Šī gada tēma ir izglītība, un idejas var pieteikt saistībā ar izglītības kvalitāti, studiju iespējām, patriotismu un valstiskuma apziņu, kā arī drošību internetā.
Natālija Knipše pērn bija Jauniešu Saeimas priekšsēdētāja, bet darbu turpinājusi kā projekta vēstnese. Šobrīd viņa mācās Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 12. klasē un ir arī Eiropas Jauniešu parlamenta aktīviste. Tieši starptautiskā pieredze pamudinājusi iepazīt sistēmu Latvijā. Natālija Dienai stāsta, ka politika viņu ļoti interesē un vēlējusies iepazīstināt citus ar savām idejām, kas saistītas ar reformām izglītības sistēmā. Tās paredzētu koncentrēties uz specializētāku izglītības iegūšanu vidusskolas posmā. Daudzi apgūst mācību priekšmetus, kam vēlāk nebūs pielietojuma tā vietā, lai mācītos izvēlētajai profesijai vajadzīgo, uzskata meitene. Viņa ieteiktu piemēru ņemt no starptautiskā bakalaurāta sistēmas, kur skolēns var izvēlēties priekšmetus, kurus mācīties padziļināti. Tas, pēc viņas domām, celtu izglītības kvalitāti. Pašai diemžēl, stājoties augstskolās ārpus Latvijas, bijušas problēmas ar to, ka tur viņas vidējās izglītības atestātu nepieņem.
Jauniešu Saeimas ietvaros Natālija gan darbojusies Eiropas lietu, nevis Izglītības komisijā, tāpēc nav bijusi iespēja par savu ideju cīnīties. Nesen viņa piedalījusies sarunā ar Valsts prezidentu, kur uzsvērusi arī nepieciešamību pēc prakses iespējām Latvijā, lai tiem jauniešiem, kuri devušies mācīties uz ārzemēm, būtu iespējas atgriezties.
Visu rakstu lasiet otrdienas, 28.februāra laikrakstā Diena!
Patriots