Ministrs aicina Valsts policijas priekšnieku sniegt skaidrojumu, vai un kā policija reaģē uz medijos izskanējušo informāciju par valsts interešu aizskārumu, piemēram, Rīgas pašvaldības uzņēmumā Rīgas satiksme un citos Rīgas domes pakļautībā esošajos uzņēmumos.
Ģirģena vērtējumā, atsevišķas masu mediju sniegtās ziņas saturot informāciju par noziedzīgu nodarījumu pazīmēm pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu un nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, kas atbilst Valsts policijas kompetencei un "pakļaujamas pārbaudei ar kriminālprocesa metodēm un līdzekļiem".
"Manuprāt, nav nepieciešams gaidīt īpašu iesniegumu, lai Valsts policija varētu uzsākt pārbaudi par valsts interešu aizskārumu," uzskata Ģirģens.
Kriminālprocesa likuma 6.pants paredz, ka amatpersonai, kura pilnvarota veikt kriminālprocesu, ikvienā gadījumā, kad kļuvis zināms kriminālprocesa uzsākšanas iemesls un pamats, ir pienākums savas kompetences ietvaros uzsākt kriminālprocesu un novest to līdz Krimināllikumā paredzētajam krimināltiesisko attiecību taisnīgam noregulējumam.
Kā ziņots, auditorkompānija EY ir sagatavojusi ziņojumu par situāciju Rīgas satiksmē. Auditori norādījuši, ka pēdējo piecu gadu periodā bijušās uzņēmuma valdes vadībā Rīgas satiksmei nodarīti desmitiem miljonu eiro zaudējumi, kas radušies, pieņemot nesaimnieciskus lēmumus, noslēdzot neizdevīgus sadarbības līgumus un citos veidos.
LLL
Neslāvs