No šogad piešķirtajiem 6,6 miljoniem eiro iztērēti jau 5,7 miljoni eiro. Kopumā pirmajā pusgadā ārstēti 738 pacienti, kas ir aptuveni tikpat daudz, cik pērn visa gada laikā.
Šāda situācija radusies, jo bijis negaidīts pacientu skaita pieaugums, ņemot vērā, ka no šī gada medikamentus C hepatīta pacientiem valsts kompensē 100% apmērā.
Kā aģentūrai LETA pastāstīja C hepatīta pacientu apvienības pārstāvis Kristaps Kaugurs, zināms, ka finansējums jaunajai un arī efektīvākajai terapijai jau ir iztērēts, savukārt vecākajām terapijām finansējums varētu beigties aptuveni trīs mēnešu laikā.
Diskusijas sākumā arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča sacīja, ka tad, ja finansējuma C hepatīta pacientu ārstēšanai nepietiek, iesaistītajām pusēm šī situācija ir jāapraksta un jāvēršas Sociālo lietu komisijā.
Uz jautājumu par to, cik ilgi pacienti var gaidīt bez terapijas, Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse sacīja, ka tās ir individuālas situācijas, tomēr pacienti var gaidīt arī līdz jaunā gada sākumam. Tomēr ja medikamenti vajadzīgi tuvākajā laikā, tad infektologi var tikai norādīt, kur medikamentus meklēt, tomēr finanšu "drošības spilvena" centram nav. Šādi sarežģījumi gan neietekmējot ļoti daudz pacientu.
NVD plāno nākamnedēļ sagatavot aprēķinus par to, cik liels finansējums vēl šogad papildus nepieciešams.