Pētnieki norādījuši, ka smēķēšanas izraisītu nāves gadījumu skaits, visticamāk, turpinās pieaugt, spītējot dažādām iniciatīvām ar mērķi ierobežot tabakas produktu patēriņu. Stingrāka regulējuma apstākļos tabakas ražotāji agresīvi izvērš mārketingu jaunos tirgos, galvenokārt attīstības valstīs.
"Par spīti tam, ka jau pusgadsimtu mūsu rīcībā ir skaidri pierādījumi smēķēšanas kaitīgajai ietekmei uz cilvēka veselību, šodien katrs ceturtais vīrietis pasaulē ir regulārs smēķētājs," norādījusi pētījuma vadošā zinātniece doktore Emanuela Gakidū. "Smēķēšana aizvien ir otrs lielākais riska faktors, kas var izraisīt pāragru nāvi vai invaliditāti. Lai turpmāk samazinātu šo kaitīgo ietekmi, jāpastiprina tabakas produktu patēriņa kontrole," piebildusi pētniece.
Pētījumā apkopoti dati par smēķēšanas paradumiem 195 valstīs laika periodā no 1990. līdz 2015.gadam. 2015.gadā teju viens miljards cilvēku smēķēja ikdienā, visbiežāk tie ir vīrieši - katrs ceturtais. Sieviešu vidū tikai katra divdesmitā ir regulāra smēķētāja.
Kaut smēķētāju īpatsvars kopš 1990.gada ir sarucis (tolaik smēķēja katrs trešais vīrietis un katra divpadsmitā sieviete), pieaugot pasaules iedzīvotāju skaitam, pieaudzis arī kopējais smēķētāju skaits. Savukārt to cilvēku īpatsvars, kuru nāve tiek saistīta ar smēķēšanas izraisītām kaitēm, pieaudzis par 4,7%. Tiek lēsts, ka 2015.gadā no smēķēšanas izraisītām slimībām miruši 6,4 miljoni cilvēku.
Nesmēķētājs
reptilis
Jautājums