Tikšanās laikā ar Krievijas vēstnieku Rinkēvičs stingri pauda Latvijas principiālo nostāju par nepieciešamību ievērot Ukrainas teritoriālo integritāti. Ārlietu ministrs uzsvēra, ka Krievijas Federācijas Padomes 1. marta lēmums atļaut Krievijas bruņoto spēku izmantošanu Ukrainas teritorijā ir pretrunā ar starptautisko tiesību normām un Krievijas starptautiskajām saistībām, tai skaitā arī ar 1994. gada Budapeštas memorandu.
Ministrs norādīja uz nepieciešamību atvilkt Krievijas bruņotos spēkus uz to dislokācijas vietām un pārtraukt provokācijas. Ārlietu ministrs aicināja Krieviju ieņemt konstruktīvu pozīciju situācijas Ukrainā normalizēšanai un izteica cerību, ka tās darbības būs vērstas uz Ukrainas teritoriālās vienotības saglabāšanu.
Saskaņā ar 1994.gada Budapeštas memorandu par drošības garantijām Ukrainai sakarā ar tās pievienošanos līgumam par kodolieroču neizplatīšanu, Krievija, ASV un Lielbritānija garantē Ukrainas neatkarību, integritāti un drošību.
Sarunās ar ASV vēstnieku un Lielbritānijas vēstniecības pagaidu pilnvaroto lietvedi notika viedokļu un informācijas apmaiņa par turpmākajiem atbalsta soļiem situācijas Ukrainā stabilizēšanai. Gan ASV, gan Lielbritānija ir apliecinājušas gatavību situācijas noregulēšanai izmantot konsultāciju mehānismu, kuru paredz 1994.gada Budapeštas memorands.
Svētdien ar Krievijas Ārlietu ministrijas pirmo vietnieku Vladimiru Titovu, lai pārrunātu situāciju Ukrainā un Krievijas provokatīvo reakciju, sazinājās Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, portālu Diena.lv informēja Ārlietu ministrijā.
Valsts sekretārs norādīja uz Krievijas atbildību par notiekošo eskalāciju un uzsvēra, ka Ukrainas teritoriālā integritāte ir jānodrošina, aicinot stingri atturēties no rīcības, kas apdraud drošību un mieru Eiropā. Arī Eiropas Savienības un Krievijas dialogs ir apdraudēts. Pildegovičs stingri pauda Latvijas principiālo nostāju par nepieciešamību ievērot Ukrainas teritoriālo integritāti, uzsverot, ka Krievijas Federācijas Padomes 1. marta lēmums atļaut Krievijas bruņoto spēku izmantošanu Ukrainas teritorijā ir pretrunā ar starptautisko tiesību normām un Krievijas starptautiskajām saistībām.
Valsts sekretārs aicināja Krieviju ieņemt konstruktīvu pozīciju situācijas Ukrainā normalizēšanā un uzsākt dialogu ar Ukrainas vadību.
(Pievienota no 6. līdz 8.rindkopai.)