Teikmanis atzina, ka situācija ir kļuvusi labāka, taču, lai novērstu šos gadījumus, ĀM arī šogad turpinās informatīvās kampaņas, vēstot par šo problēmu.
No pērn noslēgtajām fiktīvajām laulībām Īrijā 54 bijušas ar Pakistānas pilsoņiem, 13 – ar Bangladešas pilsoņiem, desmit – ar Indijas pilsoņiem.
"Tas gan neliecina, ka fiktīvo laulību problēma ir atrisināta – birokrātiskāks ir kļuvis laulību reģistrācijas process. Noslēgto laulību skaita samazinājums izskaidrojams ar to, ka konsulārais dienests ir veicis nozīmīgus preventīvos pasākumus Latvijā un ārvalstīs, lai ierobežotu šādu laulību noslēgšanu. Šis darbs nav bijis veltīgs, un daudzas meitenes ir nākušas pie prāta," secināja Teikmanis.
Viņš pastāstīja, ka pārsvarā fiktīvajās laulībās stājas meitenes, kas ir jaunākas par 20 gadiem, no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm. Tāpat fiktīvas laulības noslēgušas četras meitenes ar invaliditāti, kā arī vairāki desmiti tādu daiļavu, kurām ir nepilngadīgi bērni.
Teikmanis arī atgādināja, ka Saeimā pirmajā lasījumā ir pieņemti grozījumi Krimināllikumā, kas paredz iespēju sodīt fiktīvo laulību organizētājus.