BVKB ir pabeidzis pārbaudi pēc pagājušās nedēļas notikumiem, kad no operas fasādes nokrita apmetuma gabals.
"Ir konstatēts, ka mitruma ietekmē ir bojātas atsevišķas konstrukcijas – gan mūra, gan koka –, atsevišķās konstrukcijās ir konstatētas plaisas. Apmetuma stāvoklis nav labs, bet arī nav tādu risku, kuru dēļ būtu jāierobežo kustība ap ēku un faktiski arī pašas ēkas lietošanā būtu jānosaka kādi ierobežojumi," skaidroja BVKB Kontroles departamenta direktors Māris Demme.
Birojs plāno uzdot ēkas īpašniekam – šajā gadījumā Rīgas pašvaldībai – gada laikā kopā ar būvspeciālistu veikt ēkas izpēti, lai noteiktu iemeslus, kādēļ bojājumi radušies. Taču tas nenozīmē, ka pašvaldībai būtu pienākums nekavējoties veikt remontu ēkas bojātajai daļai, tostarp fasādei.
Pēdējo reizi operas ēka nopietnu restaurāciju piedzīvoja 1995.gadā.
Portāls Diena.lv jau vēstīja, ka Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Zigmars Liepiņš aizvadītajā nedēļā vietnē Facebook publicēja attēlus, kuros redzami operas nama fasādes bojājumi.
"Sociālie tīkli ir vienīgā vieta, kur pateiktais var atrast dzirdīgo. Pirms dažām dienām no Latvijas Nacionālās operas ēkas ( "mūsu Baltais nams") sāka krist nost ķieģeļu, apmetuma gabali (nevienam netrāpīja!). Vieta tika nofotografēta un apvilkta ar zaļo sietu, lai nebirst lejā vēl. Skats baiss! Baltais nams drīz būs Zaļais nams, ietīts kamuflāžā," rakstīja direktors.
"Nosūtīju fotogrāfijas Kultūras ministrijai (LNOB kapitāldaļu turētājai) t.sk.Dacei Melbārdei (NA) un Rīgas domei (LNO ēkas īpašniecei) t.sk.Nilam Uškovam (Saskaņa) un Andrim Amerikam (Gods Kalpot Rīgai). Līdz šim neviens nav turējis par vajadzīgu pat painteresēties kas? kā? ko darīsim? u.t.t. Klusums!" neapmierinātību ar atbildīgo iestāžu vienaldzību toreiz pauda Liepiņš.