FM skaidroja, ka iestādes nosaukuma maiņas mērķis ir nodrošināt vienotu praksi un izpratni starp dalībvalstīm par Kontroles dienesta funkcijām, kā arī lai neradītu nepareizu izpratni par Kontroles dienesta funkcijām.
Vienlaikus ar likuma grozījumiem plānots mainīt Kontroles dienestam sniegto ziņojumu kārtību, paredzot atteikties no neparasta darījuma jēdziena un paredzot ziņojumu iesniegšanu tikai par aizdomīgiem darījumiem. Vienlaikus tiek paredzēts pienākums likuma subjektiem iesniegt citu informāciju - informāciju par sliekšņa deklarācijām, kas tiek uzglabātas Kontroles dienestā un izmantotas, veicot turpmāku dienesta rīcībā esošo darījumu apstrādi un analīzi.
Tāpat likuma grozījumi paredz novērst nepatiesu ziņu sniegšanu par uzņēmumu patiesajiem labuma guvējiem. Likuma subjektiem, piemēram, zvērinātiem advokātiem, ārpakalpojuma grāmatvežiem, kredītiestādēm un citiem, būs jāziņo Uzņēmumu reģistram (UR) par gadījumiem, kuros izpētes gaitā secināts, ka informācija par klienta patieso labuma guvēju neatbilst UR reģistrētajam.
Attiecīgi UR būs pienākums informēt tiesībsargājošās iestādes par nepatiesu ziņu sniegšanu attiecībā uz patiesajiem labuma guvējiem, vienlaikus brīdinot arī citus likuma subjektus par iespējamu informācijas neatbilstību.
Lai nodrošinātu likumprojektā noteikto normu izpildi Tieslietu ministrijai 2020.gada budžetā papildus nepieciešami 1,95 miljoni eiro.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
Modris
Smaidiņš