"VNĪ saprot, ka Lielā ģilde ir senākā un skaistākā Rīgas koncertzāle, nemainīga tikšanās vieta mūzikas cienītājiem, kura šobrīd prasa fundamentālus ieguldījumus. Ēkā kopš Padomju Latvijas laikiem būtiski ieguldījumi, lai uzlabotu koncertu apmeklētāju un mūziķu ērtības, nav veikti," Dienai skaidro VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits. Saskaņā ar iezīmēto projekta grafiku būvdarbiem paredzēti divi gadi – 2022. un 2023. gads. Atbilstoši ES fondu prasībām Lielās ģildes atjaunošana jāīsteno līdz 2023. gada 31. decembrim. Kopumā Lielās ģildes tehniskā stāvokļa uzlabošanai plānots ieguldīt ap 6,56 miljoniem eiro, kurus Kultūras ministrija piesaistījusi no Eiropas Reģionālā attīstības fonda. Vēl septembrī tika prognozēts, ka remontam atvēlamā summa būs 5,5 miljoni eiro. Lai nodrošinātu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu, ēkas atjaunošanas detalizētais projekts tiks saskaņots ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi, sola VNĪ pārstāvis.
Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekle Indra Lūkina atzīst, ka sarunas ar VNĪ notiek, taču pašlaik vēl nav iespējams pateikt, uz kurieni orķestris pārcelsies pēc izvākšanās. Tas, pēc Lūkinas teiktā, varētu notikt jau 2021. gada otrajā pusē pēc koncertsezonas: "Skatāmies, braucam, mērām, pētām." Orķestrim jādomā gan par mēģinājumu telpām, gan uzstāšanās iespējām. Savukārt LNSO tehniskais direktors Aigars Kalniņš Dienai norāda, ka līdz rekonstrukcijas sākumam nākas ikdienā pielikt ne mazums pūļu, lai ēku uzturētu kārtībā, jo daudz kas tajā ir nolietojies.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 21. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!