Lai arī savā dzimtenē Ukrainā vērojama viedokļu šķelšanās par valstij piemērotāko attīstības virzienu, tomēr LETA satiktie balsotāji par vēlēšanu iznākumu bija optimistiski. Gluži tāpat kā jaunieši, arī divi vecāka gadagājuma kungi savas valsts attīstību saskatīja prorietumnieciskajā virzienā un norādīja, ka Latvijā Ļeņina statujas gāztas jau pirms 20 gadiem, kamēr Ukrainā tās krītot tikai tagad. Tai pat laikā abi kungi norādīja, ka strauju pagriezienu uz rietumiem esot jāveic nekavējoties, jo vēlāk tāda iespēja varot vairs nebūt.
Kāda sieviete izteicās, ka nākotnē raugās ar piesardzīgu optimismu un, ja viņas atbalstītais politiskais spēks nākšot pie varas, tad varētu gaidīt situācijas uzlabošanos. Abi kungi gan piemetināja, ka pārmaiņām nepieciešams laiks. Ukrainā uz varas pozīcijām pretendējot daudz jaunu cilvēku, kuri esot redzējuši, kā dzīvo rietumos un vēloties arī līdzīgas pārmaiņas savai dzimtenei. Tāpat arī vēlētāji neslēpa, ka teju visos sarakstos vismaz puse no kandidātiem pārstāvot veco iekārtu, kuras darbības laikā sēdējuši parlamentā un balsojuši, kā likusi priekšniecība. "Viņiem pašiem smadzenes ir tukšas," situāciju raksturoja viens no klātesošajiem.
Vēstniecības darbinieki plkst.10.15 vēlētāju aktivitāti vērtēja piesardzīgi, norādot, ka vairākums balsot nākšot ap pusdienlaiku, bet jau ap plkst.11 pa vēstniecības durvīm nāca nepārtraukta cilvēku plūsma un vēlēšanu iecirkņa darbinieki atklāja, ka aktivitāte pārsniedzot gaidīto.