SPKC epidemiologi otrdien saņēmuši informāciju par bērnu, kas saslimis ar Covid-19. Ir sniegtas rekomendācijas Piņķu bērnudārza vadībai Saimīte, kuru apmeklēja bērns. Tāpat lūgts Piņķu pašvaldībai bērnudārzu slēgt un veikt visus nepieciešamos drošības pasākumus.
Bērns, kad parādījās saslimšanas simptomi, bērnudārzu neapmeklēja, norāda SPKC. Tiek noteiktas tuvās kontaktpersonas, ar kurām sazināsies SPKC epidemiologi un sniegs rekomendācijas turpmākai rīcībai – galvenā informācija vecākiem – novērot bērnu veselības stāvokli, ja parādās simptomi – zvanīt 113.
Arī bērnudārza vadītāja Inga Erdmane-Hermane aģentūrai LETA skaidroja, ka bērns pēdējo reizi bijis dārziņā 12.martā un kā zināms no 13.marta, lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi bija jāiesniedz vecāku apliecinājums.
Tāpat viņai nav zināms kā bērns saslimis, vai kurā valstī bijis. Erdmane-Hermane tik šodien no SPKC to uzzinājusi un ar šodienu dārziņā jau noteikta karantīna.
SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs preses konferencē informēja, ka saslimšanas dienā bērns pirmsskolā nav bijis, tomēr līdz tam bija apmeklējis bērnudārzu. Pēc viņa paustā, bērns slimo jau ilgāk nekā nedēļu, un gan viņš, gan viņa vecāki bijuši ārzemēs, taču ne augstākā riska valstīs.
Centrā uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana - SPKC sazinājās ar bērnudārza vadību un noskaidroja tuvākās kontaktpersonas. Informēti esot arī ģimenes ārsti.
Perevoščikovs skaidroja, ka visiem Covid-19 konstatētajiem gadījumiem ir identificējama epidemioloģiskā saikne un līdz šim vīrusa vietēja cirkulācija nav konstatēta.
Kā vēstīts, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.
Valdība arī nolēma no 17.marta atcelt starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, izņemot pasažieru pārvadājumus ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu.
Tāpat no 17.marta aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķērsošanas vietās, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus.
Vienlaikus Latvijas valstspiederīgajiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā, atļauts atgriezties Latvijā caur minētajām robežšķērsošanas vietām. Tāpat ārzemniekiem atļauts caur tām no Latvijas izceļot.
Ārvalstīs esošajiem Latvijas valstspiederīgajiem līdz 17.martam jācenšas pašiem rast iespēju atgriezties mājās, bet, ja tas neizdodas, obligāti jāreģistrējas Konsulārajā reģistrā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
Ja tas neizdodas, ĀM lūdz obligāti reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Ministrija ņems šo informāciju vērā, lemjot par atgriešanās risinājumiem. Konsulārajā reģistrā var reģistrēties, izmantojot portālu latvija.lv. Ar ĀM Konsulāro departamentu var sazināties pa tālruni +371 26337711.
papildināta visa ziņa
no Jūrmalas
c
ĀM un SM lielā kļūda !