Kā skaidroja Lattelecom, analogajā apraidē nacionālo TV kanālu signāla pārklājums bija vidēji par 20% mazāks un pierobežā cilvēki vispār nevarēja uztvert nacionālos kanālus. Tagad tāda iespēja ir nodrošināta, un apgalvojumi, ka pierobežā signāla nav un tādēļ iedzīvotājiem liegta Latvijas TV kanālu skatīšanās, neatbilst patiesībai. "Lattelecom aicina politiķus pārtraukt sabiedrības maldināšanu par situāciju ar ciparu TV apraides pieejamību, un beidzot valstiski pievērsties nacionālās informatīvās telpas stiprināšanai, atvēlot sabiedriskā pasūtījuma naudu skatītājiem vajadzīga un pievilcīga satura ražošanai, lai iedzīvotājiem ne tikai pierobežā, bet arī pārējā valsts teritorijā un ārpus tās, būtu interese skatīties Latvijas nacionālās programmas, nevis Krievijas, ASV vai Brazīlijas produkciju," teikts Lattelecom otrdien izplatītajā paziņojumā.
Latvijas valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta norādīja, ka tehniskā infrastruktūra izbūvēta tā, lai programmas apraide tiktu nodrošināta 99% Latvijas teritorijas. LVRTC nodrošināto, normatīvajiem aktiem atbilstošo pārklājumu regulārajās pārklājuma pārbaudēs daudzviet Latvijā, tostarp Latgalē, apliecina gan LVRTC speciālistu veiktie mērījumi, gan arī VAS Elektroniskie sakari neatkarīgi veiktie mērījumi, norāda J.Bokta. "Elementāri fizikas likumi noteic to, ka Latvijas pierobežā, protams, ir uztveramas Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un arī Krievijas programmas, tāpat kā kaimiņvalstu pierobežas iedzīvotāji var uztvert Latvijas nacionālo programmu pārraidi," skaidro J.Bokta.
"Apraides signāla pieejamība noteikti nav iemesls nacionālās informatīvās telpas problēmām pierobežā. Problēmas ir sociālas, finansiālas un subjektīvas – tās saistītas ar cilvēku individuālo izvēli, taču par šo problēmu risināšanu atbildība ir jāuzņemas valstij un politiķiem, kas pēdējo 20 gadu laikā neko nav darījuši, lai stiprinātu nacionālo informatīvo telpu un padarītu to saturiski saistošu Latvijas sabiedrībai," komentēja Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.