No pagājušā gada sākuma ir vērojama tendence, ka pastāv starpība starp elektroenerģijas cenu mājsaimniecībām un juridiskajiem lietotājiem. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) aprēķinātā vidējā svērtā elektroenerģijas cena pērnā gada 4. ceturksnī mājsaimniecību segmentā bija 157 eiro par megavatstundu (eiro/MWh) (–9% pret 2022. gada 4. ceturksni) un juridisko lietotāju segmentā – 126 eiro/MWh (–32% pret 2022. gada 4. ceturksni). Pozitīvi – 4. ceturksnī, salīdzinot ar tā paša gada 3.ceturksni, starpība samazinājās par sešiem eiro/MWh.
"Šāda atšķirība saistīta ar dažādu līgumu veidu proporciju attiecīgajos lietotāju segmentos, kā arī to noslēgšanas laiku un termiņiem. Attiecīgi liela daļa mājsaimniecību, kuras līgumus slēgušas laikā, kad cenas bija augstas, ir nofiksējušas šo cenu līmeni ilgākam periodam un elektroenerģijas cenu samazinājuma biržā ietekmi uz maksājumiem neizjūt. Tāpēc mājsaimniecību lietotājiem ir lietderīgi apsvērt, vai gadījumā izdevīgāk nebūtu izbeigt esošo līgumu, noslēdzot jaunu fiksētas vai biržas cenas līgumu, kurā elektroenerģijas cena būtu zemāka," skaidro SPRK Enerģētikas departamenta direktors Jānis Negribs.
Martā mēneša vidējā elektroenerģijas cena Latvijā samazinājās līdz 68 eiro/MWh, kas ir zemākais līmenis kopš pērnā gada aprīļa. Tādējādi pagājušajā mēnesī elektroenerģijas cena Latvijā bija par 9% zemāka nekā februārī, bet attiecībā pret 2023. gada martu tā samazinājās par 22%, liecina Augstsprieguma tīkla tirgus apskats.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 12. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00