Savukārt bijušais premjera padomnieks korupcijas apkarošanas jautājumos, Kristīgi demokrātiskās partijas (KDP) ģenerālsekretārs Agrums Dienai pauda, ka krāpšanu nav veicis, vienlaikus uzsverot, ka nekādus plašākus komentārus šajā sakarā nesniegs. Viņš gan piebilda, ka patlaban par strīdu notiek tiesvedība un tikai tiesas kompetencē ir izlemt, kurai pusei ir taisnība, nevis prasītājam, atbildētājam vai medijiem.
Ar viltu atņem dzīvokli
Dienas rīcībā esošie dokumenti un iesaistīto personu liecības ļauj secināt, ka Agrums, izmantojot ar viltu iegūtu cietušās uzticēšanos, īstenojis krāpšanas shēmu, uz viltota pakalpojuma līguma pamata vēršot prasību pret Poļinu par 300 tūkstošu eiro parāda piedziņu.
Cietusī 2014. gada 21. janvārī savā dzīvesvietā Kipras Republikā parakstīja universālpilnvaru, saskaņā ar kuru viņai personīgi pazīstamais Agrums tika pilnvarots rīkoties viņas vārdā, uzdevumā un interesēs. Būtiski, ka pilnvaras parakstīšanas brīdī Agruma nebija klāt, tādēļ viņam pilnvara pēc kompetentās Kipras amatpersonas apliecinājuma (apostille) uzraksta veikšanas 2014. gada 22. janvārī bija pieejama ne ātrāk kā 23. vai 24. janvārī, jo pilnvara Agrumam pa pastu uz Latviju tika nosūtīta ne ātrāk kā 22. janvārī. Savukārt tieši pamatojoties uz šo pilnvaru, visticamāk, jau pēc tās atsaukšanas, esot ticis radīts fiktīvs pakalpojuma līgums, kas datēts ar 2014. gada 22. janvāri un kas arī bijis par formālo pamatu notikumiem, kuru rezultātā Poļinai tika izkrāpts īpašums Latvijā.
Ņemot vērā, ka Agrums dažādu iemeslu dēļ zaudēja cietušās uzticēšanos, Poļina 2015. gada 9. martā pie zvērinātas notāres atsauca pilnvaru, par šo faktu 2015. gada 13. martā publicējot sludinājumu oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.
Taču 2015. gada beigās – vismaz pusgadu pēc pilnvaras atsaukšanas – cietušajai kļuva zināms, ka pret sievieti tiek vērsta viņai nezināma piespiedu piedziņa. Par to viņa uzzinājusi pēc tam, kad konstatējusi faktu par sava bankas konta apķīlāšanu. Tā paša gada oktobrī no zvērināta tiesu izpildītāja Poļina ieguva izpildu lietas materiālu kopijas un uzzināja, ka Austrumeiropas šķīrējtiesā 2015. gada 8. jūlijā ir pieņemts spriedums, ar kuru no prasītājas par labu ārzonā reģistrētai sabiedrībai Rantex S.A. piedzīti 300 tūkstoši eiro, kā arī šķīrējtiesas procesa izdevumi 2628 eiro.
Minētais šķīrējtiesas spriedums pamatots ar pakalpojuma līgumu, kas datēts ar 2014. gada 22. janvāri un noslēgts starp Rantex S.A. un Agrumu kā cietušās pilnvaroto pārstāvi. Tajā pašā laikā Poļina norāda, ka viņa nekad nav lūgusi vai uzdevusi Agrumam slēgt šādu līgumu, turklāt Agrums viņu nebija informējis par šādu līgumu vai iesniedzis kādus dokumentus vai informāciju saistībā ar līgumu vai tā izpildi. Poļina arī uzsver, ka nekad nav saņēmusi nevienu pakalpojumu vai jebkāda cita veida informāciju, kas liecinātu, ka Rantex S.A. būtu sniegusi līgumā norādītos pakalpojumus cietušajai.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 5. marta, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
HA
dīvaini
Una