Kā aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas tiesā, aprīļa sākumā ir ierosināta TAP lieta. Tagad līdz 7.jūnijam ir noteikts termiņš TAP plāna izstrādei un saskaņošanai ar kreditoriem.
"Krievijā realizējam 90% šprotu konservu, un sakarā ar saspīlēto situāciju Ukrainā rubļa un grivnas kursa kritumu un maksātspējas samazināšanos tur pilnībā apstājusies produkcijas realizācija, ko bija uzņēmies mūsu sadarbības partneris. Lai saglabātu uzņēmumu un pasargātu darbiniekus, nācās spert attiecīgus soļus, un esam sākuši TAP procesu," sacīja Kohs.
Jautāts par jau saražotās produkcijas noietu, viņš atzina, ka patlaban steigšus tiek meklēts tirgus Ziemeļeiropā.
"Tomēr tas nākas ļoti grūti, jo problēmas ir visiem, līdz ar to zivju konservu ražotāji meklē iespējas gan Francijā, Vācijā, Dānijā un citur. Tā kā situācija ir saspringta, tiek "dempingotas" cenas un notiek sīva cīņa par klientiem," atzina Kohs.
Tāpat viņš sacīja, ka patlaban apturēts jaunās Pāvilostas rūpnīcas celtniecības process, kuru varētu atsākt tikai nākamgad. Tin fish pagājušajā gadā Pāvilostā, bijušā alus brūža teritorijā, sāka būvēt zivju pārstrādes rūpnīcu, investējot apmēram septiņus miljonus eiro. Rūpnīcu bija plānots pabeigt šogad, un tajā paredzēts ražot šprotu konservus, galvenokārt eksportam uz Krieviju.
"Ja lietu virzība būs uzņēmumam labvēlīga un atradīsim jaunus tirgus, plānojam, ka Rojā darbu atsāksim rudenī, kad situācija Krievijā normalizēsies un mūsu sadarbības partneri atsāks pieņemt pasūtījumus. Par Pāvilostas projekta atjaunošanu pagaidām pāragri runāt," sacīja uzņēmuma vadītājs.
Saskaņā ar Firmas.lv datiem uzņēmuma Tin fish apgrozījums pērn bija 3,895 miljoni eiro, kas ir 2% pieaugums salīdzinājumā ar 3,848 miljonu apgrozījumu iepriekšējā gadā.
Tikmēr uzņēmuma zaudējumi bijuši 10 527 eiro salīdzinājumā ar 35 445 eiro peļņu 2012.gadā.
Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, pārskata gada sākumā, kas sākās ar novembri, uzņēmums saražoja rekordlielu skaitu konservu - 1,2 miljonus kārbu. Tomēr nepietiekamu pasūtījumu un finansējuma dēļ, sākot ar februāri, ražotne darbojās neregulāri ar pārrāvumiem.
Uzņēmums joprojām lielākoties strādā ar kāda Krievijas klienta zīmolu, kas ir atpazīstams Krievijas teritorijā. Patlaban tiek aktīvi izvērtēta sadarbība ar jaunajiem klientiem, lai nākotni saistītu tikai ar stabilākajiem klientiem, kuru vīzijā ietilpst ilgstošas attiecības.
Tin fish dibināts 2009.gada 3.augustā, un tā pamatkapitāls ir 100 000 latu (142 288 eiro).
Tin fish lielākā īpašniece ar 97,68% kapitāldaļu ir Anete Tūtāne. Pa 0,66% kapitāldaļu katram pieder Krievijas pilsoņiem Sergejam Žurbam un Marinai Bogdanovai, savukārt 1% kapitāldaļu pieder Inesei Kohai.
Laikraksts Dienas Bizness iepriekš vēstīja, ka šprotu ražotājiem Krievijas un Ukrainas krīzes dēļ vasaras mēnešos būs piespiedu dīkstāve, jau šobrīd darba apjoms ir samazinājies, turklāt netiek izslēgta darbinieku atlaišana.