Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Ģenerālprokurors varētu vērsties ar pieteikumu tiesā par organizācijas Jaunā paaudze darbības izbeigšanu

Sagaidot no Valsts policijas (VP) pierādījumus par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu, ģenerālprokurors Juris Stukāns varētu vērsties ar pieteikumu tiesā par reliģiskās organizācijas Jaunā paaudze darbības izbeigšanu, aģentūrai LETA apliecināja Stukāns.

VP priekšnieks Armands Ruks ceturtdien intervijā "Spried ar Delfi" apliecināja, ka policija sadarbībā ar prokuratūru meklējot iespējamos risinājumus pret minēto organizāciju. Tāpat par šo jautājumu esot bijusi telefonsaruna ar Stukānu, taču Ruks nevarot komentēt, kā rīkosies Stukāns.

Prokuratūrā aģentūra LETA noskaidroja, ka atbilstoši Reliģisko organizāciju likuma normām nevienai personai savas reliģiskās pārliecības dēļ nav tiesību neievērot likumus. 

Tomēr minētajā likumā teikts, ka reliģiskās organizācijas darbību, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, var izbeigt, ja tā ir pretrunā ar Satversmi un citiem normatīvajiem aktiem. Tāpat darbību var izbeigt, ja reliģiskā organizācija aicina citus neievērot likumu un ar savu darbību (mācību) apdraud demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrisko mieru un kārtību, kā arī citu personu veselību un tikumību.

Atbilstoši likumam pieteikumu tiesā var iesniegt ģenerālprokurors. Tāpat ar ģenerālprokurora rezolūciju prokuratūrā uzdots veikt pārbaudi par "Jaunā paaudze" darbības atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Reliģisko organizāciju likumā teikts, ka tiesa, ņemot vērā reliģiskās organizācijas izdarītā pārkāpuma smagumu un sekas, kā arī izvērtējot reliģiskās organizācijas darbības mērķi un darbību kopumā, var izteikt brīdinājumu reliģiskajai organizācijai, neizbeidzot tās darbību. Tāpat tiesa, vērtējot reliģiskās organizācijas iestādes izdarīto pārkāpumu, ņem vērā reliģiskās organizācijas iestādes izveidošanas mērķi un izvērtē arī tās reliģiskās organizācijas darbības atbilstību normatīvajiem aktiem, kura ir dibinājusi minēto iestādi.

Stukāns aģentūrai LETA apliecināja, ka gadījumā, ja draudze ir pārkāpusi normatīvos aktus, tad tiks iesniegta prasība tiesā, taču vispirms jāsagaida policijas savāktie pierādījumi.

"Mēs sagaidīsim no policijas visu informāciju par pārkāpumiem, tos izvērtēsim, un tad tiks lemts jautājums par prasības iesniegšanu tiesā. Ja pārkāpumi ir tādi, kā izskanējis publiski, tad tie apdraud citu personu veselību, pārkāpj epidemioloģiskās prasības un apdraud citu personu veselību," uzsvēra ģenerālprokurors.

Jau ziņots, ka VP nesen atkārtoti konstatējusi epidemioloģisko noteikumu neievērošanu organizācijas "Jaunā paaudze" rīkotajos reliģiskajos pasākumos.

Zemgales iecirkņa policisti šā gada 27.oktobrī un 31.oktobrī veica plānotas pārbaudes reliģiskās organizācijas vietā Rīgā, Šampēterī. 27.oktobrī policisti konstatēja, ka pasākumā piedalās apmēram 50 cilvēku, savukārt 31.oktobrī sanākušo cilvēku skaits bija jau apmēram 150.

Saistībā ar notikušo abās reizēs pret organizāciju tika sākti administratīvie procesi. Juridiskais personai sods par epidemioloģisko noteikumu neievērošanu ir paredzēts līdz 5000 eiro.

Ministru kabineta rīkojums par "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" paredz, ka reliģiskās darbības veikšanas vietas ir atvērtas tikai individuāliem apmeklējumiem vai personām no vienas mājsaimniecības, vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 15 kvadrātmetrus no publiski pieejamo telpu platības un nodrošinot, ka reliģiskās darbības veikšanas vietā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 20% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

VP norādīja, ka jau kopš pavasara vairākas reizes ir konstatēti pārkāpumi šīs organizācijas reliģisko pasākumu norises vietā.

Policija jau iepriekš vairākas reizes bija brīdinājusi gan organizācijas pārstāvi, gan citas atbildīgās personas, aicinot ievērot epidemioloģiskos noteikumus, taču šīs organizācijas dalībnieki nav izrādījuši pretimnākšanu un turpinājuši neievērot noteikumus.

Vairākos administratīvo pārkāpumu procesos jau ir pieņemti lēmumi.

Policija arī turpmāk veiks pārbaudes šīs reliģiskās organizācijas pasākumu norises vietās un arī citviet.

Aģentūra LETA šopavasar martā rakstīja, ka Valsts policija sākusi 18 administratīvo pārkāpumu procesus par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu draudzē "Jaunā paaudze".

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka toreiz sodi piemēroti Irlavas ielā 7, kur saskaņā ar "firmas.lv" informāciju atrodas "Jaunās paaudzes" Rīgas draudze. "Firmas.lv" informācija liecina, ka draudzes vadībā ir Aleksejs Ļedjajevs, Olga Ļedjajeva un Igors Geskins.

Ļedjajevs dažādās publikācijās tiek dēvēts par "Jaunās paaudzes" vecāko mācītāju vai bīskapu. Kā liecina LETA arhīvs, Ļedjajevs savulaik bija viens no redzamākajiem protestētājiem pret seksuālo minoritāšu aktivitātēm.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas