Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 28. decembris
Inga, Irvita, Ivita, Ingeborga

Darbā bojāgājušie bieži ir lietojuši alkoholu, un vidējais alkohola līmenis asinīs ir 0,35 promiles

Darbā bojāgājušie darbinieki bieži ir lietojuši alkoholu un viņu vidējais alkohola līmenis asinīs ir 0,35 promiles, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātus informēja Valsts darba inspekcijas (VDI) pārstāvji.

Palielinoties ekonomiskajai aktivitātei, pēdējos gados pieaudzis arī nelaimes gadījumu darbā skaits, tostarp bojāgājušo skaits, iepazīstoties ar atbildīgo iestāžu ziņojumu par situāciju darba drošībā, noskaidroja deputāti, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Iezīmējot darbā bojāgājušā vidējo portretu, VDI pārstāvji atzina, ka tas ir vīrietis pusmūžā, kvalificēts strādnieks, speciālists vai amatnieks ar noslēgtu darba līgumu. Bojāgājušie darbinieki bieži ir lietojuši alkoholu, un vidējais alkohola līmenis asinīs ir 0,35 promiles. Bojāgājušie konkrētajā profesijā visbiežāk strādājuši mazāk par gadu, tādēļ darba devējiem īpaša uzmanība būtu jāvelta tieši jauno darbinieku instruēšanai, apmācībai un darba drošības kontrolei.

"Smago un letālo negadījumu skaits ar katru gadu pieaug, tuvojoties pirmskrīzes līmenim. Šīs ziņas nav iepriecinošas, turklāt visbiežāk pie vainas ir pašu darbinieku vai darba devēju vieglprātība vai neuzmanība. Situācijas uzlabošanai vienas receptes nav, taču ir ļoti būtiski, lai paši strādājošie un viņu tiesību aizstāvji nopietni rūpētos par savu dzīvību un veselību," uzsver komisijas priekšsēdētāja Aija Brača (ZZS).

Kā atzina komisijas priekšsēdētājas biedrs Arvils Ašeradens (V), būtiska loma nelaimes gadījumu ierobežošanā būtu tieši spēcīgām arodbiedrībām - uzturot sociālo dialogu ar darba devējiem un rūpējoties par strādājošo izglītošanu gan viņu tiesību, gan darba drošības jomā. Lai cik spēcīga nebūtu VDI, situāciju katrā uzņēmumā kontrolēt tā nespēs, tādēļ atbildība jāuzņemas arī pašu darbinieku apvienībām. No apmēram 100 000 Latvijas uzņēmumu Valsts darba inspekcija apseko 7% darbavietu.

Runājot par administratīvā sloga mazināšanu darba devējiem, Labklājības ministrijas (LM) pārstāvji informēja, ka no 160 un 60 stundām samazināts apmācību ilgums darba aizsardzības speciālistiem. Atbildot uz Barčas jautājumu, kā tik būtiska apmācību laika samazināšana iet kopā ar satraucošo statistiku, LM pārstāvji sacīja, ka apmācību kurss veidots tā, lai darba drošība neciestu, turklāt bīstamajās nozarēs - būvniecībā, kokapstrādē, ražošanā - nepieciešams apgūt arī 40 stundu specializētās apmācības kursu.

Informējot par VDI darba aktualitātēm, inspekcijas pārstāvji atzina - efektīvākā metode darba drošības nodrošināšanai izkristalizējusies problemātisko iekārtu vai struktūrvienību darba apturēšana vai brīdinājums par apturēšanu. Ja uzņēmumam draud dīkstāve ražošanā, darba drošības lietas tiek ātri sakārtotas, un šī metode ir iedarbīgāka par naudas sodiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas