Par to aģentūru LETA informēja centra Marta valdes locekle Iluta Lāce, kas norādīja, ka patlaban notiek sarunas, ko un kādā veidā varētu darīt, lai liktu deputātiem, kas atbalstīja šo ieceri, mainīt savas domas.
Lāce skaidroja, ka šis aspekts ir tikai daļa no likumprojekta, vēl turpinās skatīt jautājumus par psiholoģisko vardarbību un dzimumorgānu kropļošanas aizliegumu, tāpēc viņa cer, ka jautājums tiks aktualizēts un pārrunāts, kā arī Saeima pieņems lēmumu, kas cilvēkam ļaušot būt brīvam no vardarbības.
Vienlaikus centra pārstāve norādīja, ka Marta ir uzrunājusi cilvēkus, kas līdz šim publiski iestājušies par vardarbību, un mēģinās pārliecināt arī viņus publiski paust savu viedokli šajā jautājumā. Viena no uzrunātajām organizācijām ir centrs Dardedze.
Jau ziņots, ka Saeimas Juridiskās komisijas vairākums trešdien nolēma atbalstīt rosinājumu no likuma grozījumiem izslēgt priekšlikumu, kas paredzētu iespēju sākt kriminālprocesu par vardarbību ģimenē bez cietušā iesnieguma.
Izslēgt šos priekšlikumus rosināja Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL), norādot, ka, ja divi cilvēki ģimenē ir vienreiz nonākuši līdz kautiņam, bet nevienam no viņiem nav pretenziju pret otru, tad valstij vai kādai trešajai pusei nebūtu jāiejaucas šajā situācijā. Politiķis skaidroja, ka nevajadzētu izveidoties situācijai, ka kriminālprocess tiek ierosināts, piemēram, kaimiņa sūdzības dēļ, lai gan ģimenes locekļiem nav pretenziju vienam pret otru.
Savukārt, centra Marta pārstāvji norādīja, ka šādi grozījumi nepieciešami, ņemot vērā, ka ir arī sievietes, kuras atrodas sava dzīvesbiedra emocionālas kontroles varā, kuras tiek šantažētas un kurām tiek izteikti draudi. Tāpēc daudzas sievietes, kuras ir cietušas no vardarbības ģimenē, atsakās no iesnieguma rakstīšanas pret varmāku.
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis