Pagaidām īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju, Šveici, Nīderlandi, Lielbritāniju, Zviedriju, Norvēģiju, Beļģiju, Dāniju, ASV, Grieķiju un Islandi. Valsts ārējā robeža patlaban netiks slēgta, tomēr piesardzības labad gan Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), gan valdība aicina ceļojumos ārpus Latvijas robežām nedoties vispār.
Ārkārtējā situācija
Pasaules Veselības organizācija (PVO) trešdien paziņoja, ka Covid-19 ir sasniedzis pandēmijas līmeni. Inficēto skaits pieaug arī Latvijā – līdz ceturtdienai saslimšana bija apstiprināta 16 iedzīvotājiem. Turklāt viens no viņiem saslimis Latvijā, jo ir inficējies no radinieka, kurš bija atgriezies no kādas augsta riska zonas valsts, kur bija inficējies ar Covid-19.
Pēc PVO paziņojuma par Covid-19 pandēmiju Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien sasauca Krīzes vadības padomes sēdi. Uzreiz pēc tās notika valdības sēde, kurā tika nolemts valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Atbilstoši likumam ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.
Ārkārtējo situāciju var izsludināt tāda valsts apdraudējuma gadījumā, kas saistīts ar katastrofu, tās draudiem vai kritiskās infrastruktūras apdraudējumu, ja būtiski apdraudēta valsts, sabiedrības, vides, saimnieciskās darbības drošība vai cilvēku veselība un dzīvība.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 13. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Saule
Viedoklis
inese