Vērtējot referenduma rezultātus, Urbanovičs pauda prieku, ka referendumā piedalījies liels skaits balsstiesīgo, un atzina, ka par krievu valodu kā otro valsts valodu nobalsojis liels cilvēku skaits.
"Bet tas nenozīmē, ka viņi balsoja pret latviešu valodu vai latviešiem. Latgalē runāju ar vairākiem cilvēkiem un visi atzina, ka tādējādi balsojuši pret neveiksmīgo etnopolitiku, uzpūtīgo politiķu aušību, zaglību, egoismu un tautas viedokļa ignorēšanu. Savukārt tie, kas balsoja pret krievu valodu, sargāja savu valodu, savu valsti," sacīja politiķis.
Viņš arī uzsvēra, ka valdošajai varai referenduma rezultātus nevajadzētu traktēt kā uzticības balsojumu varai, jo, pēc Urbanoviča domām, visi, kas piedalījās referendumā, gāja un lēma par savu nākotni, jo neuztic savu likteni ievēlētajiem politiķiem.
"Turpmāk valdošajai koalīcijai jāveido dialogs ar SC, kā rezultātā panāktie kompromisi jāīsteno dzīvē. Skaidrs, ka dialogam nevar būt tabu tēmu. Latvijas nelatvieši grib ietekmēt un veidot politiku, ko apliecina referenduma rezultāti. Jautājums ir par to, vai viņu vēlmes tiks sadzirdētas. Bet šis jautājums ir adresējams varai," sacīja SC līderis.
Viņš uzskata, ka integrācijas politika ir jāsāk īstenot pa īstam, "pretējā gadījumā piedzīvosim vēl lielākus satricinājumus". "SC kā vēl nekad ir gatavi līdzdarboties. Ir skaidrs, ka saskaņas meklējumi nav iespējami vienatnē. Tas ir kā ar papardes ziedu, to vienatnē nevar atrast," sacīja Urbanovičs.