"Viņa [Latvija] to [neatkarību] ir zaudējusi, kļūstot par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, un mums ir labi zināms, ka mūsu dzimtenes valdība faktiski atrodas Briselē, nevis šeit. Vienīgais, kas mums patlaban vēl ir, - tā ir nacionālā valūta, taču līdz ar pievienošanos eirozonai mēs zaudēsim arī to," sacīja Oskins.
Viņš uzsvēra, ka Latvija iestājās ES bez attīstības plāna. "Polijai, piemēram, bija noteikts plāns, valsts pie tā pieturējās, un tur situācija ir ievērojami labāka nekā šeit. Eirozonai grasāmies pievienoties bez stingra plāna, manuprāt, tas nav pareizi," piebilda Wess Motors padomes priekšsēdētājs.
Valstis, kuras saglabājušas savu nacionālo valūtu, ievērojami vieglāk tika galā ar krīzi.
"Savukārt eirozonā ir tikai viens uzvarētājs - Vācija, tomēr ir maz ticams, ka Latvija varētu atkārtot tās panākumus," norādīja Oskins.
Wess Motors vadītājs atgādināja, ka pirms 22 gadiem, kad Latvija atguva neatkarību, nebija ne politiskās, ne ekonomiskās, ne morāli ētiskās doktrīnas. Latvijai bija jānosaka, kādas rūpniecības nozares ir jāsaglabā un kādas vajadzētu iznīcināt.
"Rezultātā tika iznīcināts pilnībā viss. Latvijā bija astoņas papīra rūpnīcas. Šodien papīra ražotnes Liepājā, Slokā un Juglā ir slēgtas. Ir palikusi tikai maza rūpnīca Līgatnē. Mēs izcērtam iestādītos mežus un tad pārdodam tos somiem un zviedriem. Viņi ražo papīru, kuru vēlāk pērkam mēs," paskaidroja Oskins.
"Patlaban atkārtojam to pašu kļūdu - plānojam iestāties eirozonā bez sava plāna," secināja uzņēmējs.