Taujāts, vai partijas Vienotība šodien paustais sarunās vērtējams kā ultimāts, politiķis aģentūrai LETA atbildēja, ka to nesauktu par ultimātu, reizē piebilstot, ka cer, ka tas nav tā uztverams. Politiķis piebilda, ka ārpus diskusijām par amatiem abu pušu apspriede bijusi "ļoti draudzīga".
Kā ziņots, šodien notikušās tikšanās laikā ar Vienotību izskanēja abpusēja vēlme strādāt koalīcijā, žurnālistiem pēc tikšanās ar partijas pārstāvjiem paziņoja Kučinskis.
Partija Vienotība šodien sarunā ar nominēto premjera amata kandidātu paudusi vēlmi pārraudzīt sešas ministrijas, bet premjera amata pretendents nekādus solījumus neesot devis. Vienotība Kučinskim paudusi vēlmi vadīt Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Ekonomikas ministriju.
Kā ziņots, visas trīs opozīcijas partijas apņēmušās neatbalstīt Kučinska valdību. Savukārt divi no koalīcijas politiskajiem spēkiem - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) - jau oficiāli bija pieņēmuši Kučinski atbalstošu lēmumu.
Pašlaik partneriem nav vienošanās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr ZZS savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.
Savukārt NA savā pārraudzībā vēlas saglabāt Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.
Tas nozīmētu, ka Vienotības pārziņā būtu Iekšlietu ministrija, Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Ekonomikas ministrija. Tomēr Vienotība bija paudusi, ka nepiekritīs atbildības jomu sadalījumam pēc "pārpalikuma principa", iepriekš paziņoja Solvita Āboltiņa, piebilstot, ka jaunās valdības veidošana ir jāsāk "no baltas lapas". Viņa norādīja, ka arī Tieslietu ministrijas pārraudzību var pieskaitīt pie Vienotības sarkanajām līnijām".