Rūpniecības apjomi septembrī bija par 2,4% lielāki un šajā sakarā jo īpaši patīkami redzēt apstrādes rūpniecības pieaugumu par 5,6%. Šo pozitīvo ietekmi dzēš apjomu kritums elektroenerģijas un gāzes apgādē (-14,5%), ko lielā mērā ietekmē sezonalitāte un elektroenerģijas cenu svārstības reģionā.
Šīs svārstības ir ietekmējušas arī visa trešā ceturkšņa veikumu. Šajā laika posmā rūpniecība ir augusi vien par 1,4%, kaut apstrādes rūpniecības pieaugums šajā laika posmā ir bijis krietni veselīgs – 3,8%.
Būvniecības apjomu sarukums atsaucās ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes apjomos (-4,7%). Minēto sezonālo faktoru ietekmē zemāki bija elektroenerģijas un gāzes apgādes apjomi (-9,7%).
Turpmākās perspektīvas par spīti augstajam risku līmenim, ko veido grūti prognozējamie vēlēšanu iznākumi Eiropā un ASV, Brexit radītā viļņošanās, kā arī drošības riski, ir vērtējamas kā labvēlīgas.
Nākamgad, aktivizējoties būvniecībai, atdzīvosies ieguves un karjeru izstrāde. Tikmēr pārējo citu nozaru primārais mērķis turpinās būt eksports, kas nākamgad nedaudz atgūsies. Pēdējie apsteidzošie eirozonas rūpniecības un izaugsmes vērtējumi uzrāda kāpumu, kas uzlabos arī eksporta iespējas. Taču ir skaidrs, ka lēnais produktivitātes kāpums veido ilgtermiņa riskus, un kam tuvākajā laikā būs jāpievērš pastiprināta uzmanība.